Malatya
Giriş Tarihi : 09-02-2018 15:41   Güncelleme : 09-02-2018 15:41

“Tüm STK’lari Destege Davet Ediyoruz”

TSK’nin Afrin’deki Zeytin Dali harekâti sürerken bir destek açiklamasi da Eczacilar Odasindan geldi. Açiklamasinda, “Dualarimizla ve bütün gönlümüzle ülkemizin ve kahraman askerlerimizin yanindayiz” diyen Oda Baskani Özelçi, “ülkemiz ve bölge cografyasi huzur ve barisa kavusuncaya dek, ülkemiz içindeki bütün Sivil Toplum Kuruluslarini ve meslek örgütlerini devletimizin yaninda olmaya davet ediyoruz.” dedi

“Tüm STK’lari Destege Davet Ediyoruz”

M. ALI GÜNAYDIN

22. Bölge Malatya Eczacilar Odasi Yönetim Kurulu TSK’nin Afrin’deki Zeytin Dali harekâtina yönelik destek açiklamasi yapti. Açiklamasinda, “Türkiye artik tüm dünyanin dikkatini Afrin'e çekmeyi basarmistir” diyen Eczacilar Odasi Baskani Tahir Özelçi, “22. Bölge Malatya Eczaci Odasi olarak ülkemiz ve bölge cografyasi huzur ve barisa kavusuncaya dek, ülkemiz içindeki bütün Sivil Toplum Kuruluslarini ve meslek örgütlerini devletimizin yaninda olmaya davet ediyoruz. Dualarimizla ve bütün gönlümüzle ülkemizin ve kahraman askerlerimizin yanindayiz” dedi.

“DÜNYANIN DIKKATINI AFRIN’E ÇEKTI”

Türkiye tüm dünyanin gözünü Afrin’e çekmeyi basardigini dile getiren Eczacilar Odasi Baskani Tahir Özelçi, “Ülkemiz için tehdit olusturan Suriye'nin Afrin bölgesine; Türk Silahli Kuvvetleri, 20 Ocak 2018 itibari ile huzur ve barisin tesisi, sinir güvenligimiz ve o bölge insaninin kendi topraklarinda güven içinde yasamasi maksadiyla "ZEYTIN DALI” harekâtini baslatmistir. Su bilinmelidir ki, hiçbir sey Devletimizin bekasindan, huzur ve güvenligi davasindan büyük ve üstün degildir. Afrin; geçen yil oldubittiye getirilerek PYD-YPG-PKK tarafindan bir kursun dahi atilmadan kontrol altina alinmis ve ülkemize yönelik bölücü terör örgütlerinin tehditleri artarak devam etmistir. Zeytin Dali Harekâti ile Türk Silahli Kuvvetleri Afrin'de hainlerin ve onlarin isbirlikçilerine müdahale etmis ve müdahaleye devam etmektedir. Türkiye artik tüm dünyanin dikkatini Afrin'e çekmeyi basarmistir” seklinde konustu.

“DEVLETIN VE ASKERIN YANINDAYIZ”

Afrin operasyonuna yönelik destek açiklamasi yapan Eczacilar Odasi Baskani Özelçi, Devletin ve Askerin yaninda olduklarini dile getirerek sunlari ifade etti, “22. Bölge Malatya Eczaci Odasi olarak ülkemiz ve bölge cografyasi huzur ve barisa kavusuncaya dek, ülkemiz içindeki bütün Sivil Toplum Kuruluslarini ve meslek örgütlerini devletimizin yaninda olmaya davet ediyoruz. Dualarimizla ve bütün gönlümüzle ülkemizin ve kahraman askerlerimizin yanindayiz. Devletimizin terör operasyonlari için almis oldugu bütün kararlari destekledigimizi beyan ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliginde gerçeklestirilen Kurtulus Savasindan bu yana ülkemiz için canlarini hiçe sayan Aziz sehitlerimizi bir kez daha minnetle anarken Afrin' de yapilmakta olan Zeytin Dali Harekâti’nda sehit olan Mehmetçiklerimize Allah'tan rahmet, basta acili aileleri olmak üzere tüm ulusumuza Sabirlar, yarali askerlerimize ise acil sifalar diliyoruz.”