Eğitim
Giriş Tarihi : 11-01-2021 12:43   Güncelleme : 11-01-2021 13:33

Tüm Okullarda İstiklal Marşı Eşliğinde Türk Bayrağı Göndere Çekildi

Her pazartesi sabahı ve her cuma akşamı Türkiye'nin dört bir yanındaki okul bahçelerinden gür bir sesle yükselen İstiklal Marşı koronavirüs salgını dolayısıyla okunamamakta. Bu duruma seyirci kalmak istemeyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk çağrıda bulundu. Yapılan çağrı ile birlikte tüm okullarda İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı göndere çekildi

Tüm Okullarda İstiklal Marşı Eşliğinde Türk Bayrağı Göndere Çekildi

Her pazartesi sabahı ve her cuma akşamı Türkiye'nin dört bir yanındaki okul bahçelerinden gür bir sesle yükselen İstiklal Marşı, salgın koşulları nedeniyle bir süredir yan yana okunamamakta. Uzaktan eğitim sürecinde de her pazartesi TRT EBA Televizyonu yayınlarına İstiklal Marşı'yla başlıyor. Çocuklar ve öğretmenler, canlı ders öncesinde ekran başında millî marşımızı söylerken Millî Eğitim Bakanlığı yeni haftaya başlarken çocukların coşkusuna ortak olmak, İstiklal Marşı’nı 7'den 77'ye hep birlikte söylerken buluşmak istedi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un bu çağrısıyla böylelikle tüm okullarda İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı göndere çekildi.

Bu kapsamda İlimiz Topsöğüt Akpınar İmam Hatip Ortaokulu’nda İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay’ın katılımlarıyla bayrak töreni düzenlendi. Tüm okullarımızda da İstiklal Marşımız eşliğinde bayrağımız göndere çekildi. Yöneticiler ve hâlihazırda görevli personelin de katılımıyla gerçekleştirilen bayrak töreninde; öğrenciler, öğretmenler ve aileleri bulundukları yerden İstiklal Marşı'na eşlik ettiler.

Eş zamanlı olarak TRT EBA İlkokul, Ortaokul, Lise kanallarımızda saat 10.00'da İstiklal Marşı'mız yayımlandı

11 Ocak Pazartesi sabahı saat 10.00'da Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da mesai arkadaşlarıyla birlikte Bakanlık binasından bayrak törenine katıldı.