Genel
Giriş Tarihi : 07-06-2021 16:47   Güncelleme : 07-06-2021 16:47

Tüm Birikimini O Arabayı Almak İçin Harcadı

Battalgazi İlçesi Tandoğan Mahallesinde yaşayan Seyit Malçok (64) çalınan arabasını yaklaşık 7 aydır arıyor. Tüm birikimleri ile arabasını aldığını ve aracını bulan kişiye ödül vereceğini söyleyen Malçok, aracının bulunması için yardım istedi.

Tüm Birikimini O Arabayı Almak İçin Harcadı

Hayatı boyunca biriktirdiği tüm parasını araba almak için harcayan Seyit Malçok, çalınan aracının bulunması için yardım bekliyor. 4 aralık 2020’de oğlunun aracı kullandığını ve oğlunun Paşaköşkü ’nde  bir büfeden alışveriş yaptığı esnada aracının kimliği belirsiz kişilerce çalındığını belirten Malçok, Emniyet Müdürlüğü’ne başvurduğunu ancak aracından bir haber alınamadığını iddia etti.

Tüm birikimini bu araca verdiğini belirten Malçok,” Yaşım 64 ve bu yaşıma kadar biriktirdiğim para ile bir Tofaş Markalı 44 EE 846 plakalı Turkuaz Yeşili Doğan SLX model aracı aldım. Oğlum araba ile Paşaköşkü ’nde  bir büfede alışveriş yapmak için durdu ve o esnada aracın anahtarı üzerindeydi. Oğlum alışveriş yaparken aracı çalmışlar. Tüm birikimim gitti. Malatya’da başvurmadığım karakol, sormadığım yer kalmadı. Arabam o günden bu yana ortadan kayboldu.” dedi.

Aracını bulan kişiye ödül vereceğini söyleyen Malçok,” arabam yaklaşık 7 aydır kayıp. Arabamı bulan kişiye ödül vereceğim. Gazetelere de ilan verdim. Yetkililerden ricam aracımın bulunması için yardım etmeleridir. Aracımı bulan kişiler bana 0536 787 48 44 iletişim numarasından ulaşabilirler.” ifadelerine yer verdi.

Ebubekir Atilla