Malatya
Giriş Tarihi : 17-04-2014 12:05   Güncelleme : 17-04-2014 12:05

Tüketiciler hangi Hakem Heyetine gidecek!

Malatya Tüketici Egitim ve Koruma Dernegi Baskani Ali Düzova, 2 bin liranin üstündeki tüketici sorunlarinin Il Hakem Heyetine, 2 bin liranin altindaki sorunlarin ise Ilçe Hakem heyetlerine gidecegini söyledi

Tüketiciler hangi Hakem Heyetine gidecek!

Malatya Tüketici Egitim ve Koruma Dernegi Baskani Ali Düzova, Malatya Gazeteciler Cemiyeti’nde Tüketici Sorunlari Hakem Heyeti ile ilgili basin açiklamasinda bulundu. Ali Düzova, daha önce Malatya’da Tüketici Sorunlari Hakem Heyeti’nin bir tane oldugunu, ilin büyüksehir olmasiyla birlikte Tüketici Sorunlari Hakem Heyeti sayisinin 3’e çiktigini belirtti.

Düzova, “ 28 Mayis 2014’e kadar tüm ilçeler bin 272 liranin altindaki sikâyeteler bakacak, Il Hakem Heyeti de ayni sikâyetlere bakacak.28 Mayis’tan sonra 4077 sayili kanun geregi 6502 sayili kanun yürürlüge girecek, iste o zaman ilimizdeki ilçe hakem heyetleri 2  bin liranin altindaki sikayetlere bakacak. Il Hakem heyeti ise 2 bin lira ile 3 bin lira arasindaki sikâyetlere bakacak. 3 bin liranin üzerindeki sikayetlere ise asliye hukuk mahkemesi bakacak. Ilimizde bir veya 2 tane Tüketici Mahkemesi kurulmasini talep ediyoruz. Yesilyurt ve Battalgazi Ilçe Hakem Heyetleri hayli zorlanacak. 28 mayistan sonra 2 bin liranin üstündeki tüketici sikayetleri Tüketici Sorunlari Il Hakem Heyeti’ne gidecek” seklinde konustu.