Malatya
Giriş Tarihi : 27-11-2016 18:42   Güncelleme : 27-11-2016 18:42

Tüfenkci, “Önemli Bir Misyonumuz Var”

Büyüksehir Belediyesi’ni ziyaret eden Bakan Kiliç, “Bakanlik olarak Bagimlilikla Mücadele Kurulunun bir parçasiyiz. Gençlik ve Spor Bakanligi olarak bizim de üzerimizde bir takim sorumluluklarimiz var ve bunlarla ilgili zaten bazi projelerimiz hizli bir sekilde bitti” derken, Bakan Tüfenkci ise, “üniversite gençligimizin barinma ihtiyaçlarindan tutun da yemek ihtiyaçlarina kadar ve gençlik faaliyetleriyle milli ve manevi degerlere sahip gençler yetistirilmesi noktasinda önemli görevleri ve misyonu var.” dedi

Tüfenkci, “Önemli Bir Misyonumuz Var”

>M. ALI GÜNAYDIN

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize gelen Gençlik ve Spor Bakani Akif Çagatay Kiliç, Gümrük ve Ticaret Bakani Bülent Tüfenkci, Vali Mustafa Toprak, Il Baskani Hakan Kâhtali ve kalabalik bir heyet ile birlikte Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir’i ziyaret etti. Bakan Kiliç, “Bakanlik olarak Bagimlilikla Mücadele Kurulunun bir parçasiyiz. Gençlik ve Spor Bakanligi olarak bizim de üzerimizde bir takim sorumluluklarimiz var ve bunlarla ilgili zaten bazi projelerimiz hizli bir sekilde bitti” derken, Bakan Tüfenkci ise, “üniversite gençligimizin barinma ihtiyaçlarindan tutun da yemek ihtiyaçlarina kadar ve gençlik faaliyetleriyle milli ve manevi degerlere sahip gençler yetistirilmesi noktasinda önemli görevleri ve misyonu var” dedi. Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir, ziyaret sirasinda Gençlik ve Spor Bakani Akif Çagatay Kiliç’i Malatya’da ve Belediyede agirlamaktan duydugu memnuniyeti dile getirerek, Büyüksehir Belediyesi olarak yaptiklari çalismalar hakkinda bazi bilgiler verdi. Özellikle Bagimlilikla mücadele konusunda Valilik, Sivil Toplum Kuruluslari ve ilgili birimler ile çok iyi bir çalisma sergilendigini belirten Baskan Çakir, Malatya’nin bagimlilikla mücadele konusunda üst siralarda yer aldigini, alkol ve uyusturucu kullanimi açisindan ise en alt siralarda bulundugunu söyledi.

“BAGIMLILIKLA MÜCADELEDE SORUMLULUKLARIMIZ VAR”

Gençlik ve Spor Bakani Akif Çagatay Kiliç ziyaret sirasinda yaptigi konusmada sunlari ifade etti, “Büyüksehir Belediye Baskanimiza öncelikle misafirperverliginden dolayi tesekkür ediyoruz. Malatya’da farkli konular ile ilgili ziyaretlerimiz ve gözlemlerimiz devam ediyor. Baskanimizin dile getirmis oldugu bazi konular hakkinda bizim de çalismalarimiz olacak. Özellikle degindigi bagimlilik konusundan dolayi tesekkür ediyorum, çünkü biz de Bakanlik olarak Bagimlilikla Mücadele Kurulunun bir parçasiyiz. Gençlik ve Spor Bakanligi olarak bizim de üzerimizde bir takim sorumluluklarimiz var ve bunlarla ilgili zaten bazi projelerimiz hizli bir sekilde bitti. Hala devam eden projelerimiz var, yapacaklarimiz var. Tabi bir de bagimlilik deyince sadece alkol ve uyusturucu olarak degil, bunun içerisinde internet ve teknoloji ile ilgili olan bagimliliklar var. Internet bagimliligi, sosyal medya bagimliligi ve farkli alanlarda da bagimliliklar var. Bunlarin da en iyi sekilde ele alinmasi ve bu anlamda çalismalar yapiyoruz.”

“SPORTIF ALANDA MALATYA’YA TAM DESTEK”

Malatya’ya Sosyal ve sportif alanda ortaya konulan çalismalara desteklerimiz devam edecek diyen Bakan Kiliç, “Özellikle engelli vatandaslarimiz konusunda yapilan çalismalara tabi ki üzerimizde sosyal sorumluluk olarak da gerçekten yapmamiz gerekenler var ve bunun da bilincindeyiz. Spor alanlari ile ilgili de gerçekten sporun birlestirici gücünü ve sosyal anlamdaki katkisini bildigimizden dolayi mutlaka farkli sekillerde tabana yayilmasini saglamak da görevimiz. Ayni sekilde elimizdeki tesisleri de en iyi sekilde kullanacagiz, yenisinin yapilmasi gereken yerde de bu destegimizi tabi ki verecegiz. Bu anlamda basta Malatya’daki çalismalar ve ivmelenme için Bakanimiz nezdinde bütün Malatyalilara tesekkür ediyorum, kendisinin konulari ne kadar yakindan takip ettigini biliyoruz. Sag olsunlar Valimiz, Belediyemiz ile siyasi iktidar ve milletvekillerimiz ile birlikte Malatya gerçekten büyük bir ivme kazanmis. Bizler de üzerimize düsen her türlü sorumlulugu yerine getirme konusunda; zaten Bakanimiz bu noktada bizi sürekli takip ediyor, bizi bu noktada tesvik ediyor. O nedenle Malatya sansli gerçekten bunu tekrar gündeme getirmek istedim. Bizim hedefimiz 2023 yilinda dünyanin ilk on ülkesi arasina girebilmektir. Yatirimlarimiz yapacagiz demiyoruz dogrudan yapiyoruz ve yapmaya da devam edecegiz” seklinde konustu.

“SÖZ SAHIBI OLMAK IÇIN GENÇLERE GÖREV…”

Gümrük ve Ticaret Bakani Bülent Tüfenkci de yaptigi konusmada, “Sayin Bakanimiz Malatya ve Türkiye’ye birçok hizmet yapti. Kendilerine tesekkür ediyoruz. Yogun programlari arasinda Malatya’ya vakit ayirdiklari için ayrica tesekkür ediyoruz. Özellikle gençlerimizin yetismesi noktasindaki emek ve gayretleri, onlarin kötü aliskanliklardan siyrilarak spora, fikriyata, yüzmeye ve dogaya yönlendirmesi ve buna yönelik projeleriyle, üniversite gençligimizin barinma ihtiyaçlarindan tutun da yemek ihtiyaçlarina kadar ve gençlik faaliyetleriyle milli ve manevi degerlere sahip gençler yetistirilmesi noktasinda önemli görevleri ve misyonu var. Kendisinin ortaya koymus oldugu vizyon insallah ileride gençlerimizin bu ülke için 15 Temmuz da göstermis olduklari yararliklar gibi bu ülkenin kalkinmasina, bu ülkenin degismesine ve gelismesine özellikle uluslararasi arenada hak ettigi sekilde yerli ve milli degerlerle donatilarak, dünyada söz sahibi olan bir ülke olma noktasina getirilmesinde gençlerimize büyük görevler düsmektedir. Yapilacak yatirimlar ve hizmetler ile gençlerimizin milli ve manevi degerlerle donatilacaklarina ve yararli hizmetlerde bulunacaklarina inaniyorum” dedi.

ÇAKIR PROJELERI ANLATTI

Gençlik ve engellilere yönelik yapilan çalismalar hakkinda bilgiler veren Baskan Çakir da  özetle sunlari söyledi, “Sayin Bakanim ilimizde gerçekten çok önemli yatirimlar yapiyorsunuz. Bundan dolayi çok tesekkür ederiz. Stadyum, kapali spor salonu Malatya’miza yakisan 2 büyük eser. Ayni sekilde yüzme havuzu olsun bunlar çok önemli yatirimlar. Bizler de Büyüksehir olduktan sonraki süreç içerisinde Malatya’yi genel anlamda planlayarak bir bütün halinde kalkindirmaya çalisiyoruz. Imar anlaminda bütünlügü saglamak adina üst ölçekli planlamalari bitirdik. Yüz bin, elli bin, yirmi bes bin ölçekli jeolojik etüt çalismalarini tamamladik. Merkez ilçelerimiz dâhil olmak üzere Malatya’nin bütün ilçelerinin altyapisini yeniliyoruz. Büyüksehir sürecinde ilçelerimize ve kirsal bölgelerimize daha çok yatirim planladik. Oran anlaminda baktigimiz zaman yatirimlarin büyük bölümünü o bölgelerimize kaydirdik. Bizim kültürel ve sosyal anlamda da çok önemli projelerimiz var. Bu açidan da hem merkezde olsun hem ilçelerimizde olsun suan 9 tane ilçemizde yer tahsislerini Bakanligimiza ayirdik. Gençlere yönelik bir diger projemiz ise Gençlik Kamplari ki bu kamplarla ilgili iki projemiz var. Bu projelerimizden birini Dogansehir’e yapmak istiyoruz. Çünkü Dogansehir de bu proje için gerçekten çok güzel bir alan var. Digerini de merkezde yapmak istiyoruz.” Baskan Çakir ayrica, Engelsiz Yasam ve Spor Merkezi ile Gençlik Kamplari hakkindaki iki dosyayi da Gençlik ve Spor Bakani Akif Çagatay Kiliç’a sundu. Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir, ziyaretin anisina Gençlik ve Spor Bakani Akif Çagatay Kiliç’a kayisi kristali ve el dokumasi hali hediye etti.