Malatya
Giriş Tarihi : 14-07-2021 18:17   Güncelleme : 14-07-2021 18:17

Tren Seferleri Başladı

4 Eylül Mavi Treni, Pandemi yasaklarının bitmesinin ardından rutin seferlerine başladı. Önceki gün saat 15.30 da Hareket memurunun Yeşil ışık işaretini alan 4 Eylül Mavi Tren makinisti düdük çalarak dualarla 11’i personel olmak üzere toplam 75 kişi ile yola çıktı. Elazığ- Adana arası seferleri de başladı

Tren Seferleri Başladı

Yaklaşık 1,5 yıldır Pandemi nedeniyle ara verilen tren seferleri, Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan kararların ardından 13 Temmuz tarihinden itibaren karşılıklı seferlere başladı. Malatya’dan 15.30’da hareket alan tren Ankara’dan ise 15:55’de Malatya’ya hareket etti. Hareket memurunun yeşil ışık yakarak hareket izni vermesinin ardından trene binen 75 yolcu 5. İşletme Bölge Müdürü Aliseydi Felek ve Taşımacılık A.Ş Malatya Bölge Müdürü Muzaffer Koç tarafından hayırlı yolculuklar dilekleriyle uğurlandılar. Trenin hareketinden sonra gazetecilere açıklama yapan TCDD 5. İşletme Bölge Müdürü Ali Seydi Felek, “Demiryolları Malatya’da tekrar hizmete başladı. 2016 yılında başkent ray yapımıyla ilgili ara verdiğimiz ve bir buçuk yıldan beri de Özellikle Pandemi’den dolayı belli önlemleri almak amacıyla 4 Eylül Mavi Tren seferlerine ara vermiştik. Pandemi de gelince biraz uzun sürdü ama çok şükür bugün ilk seferimizi Malatya’dan Ankara’ya göndermiş olduk. Dün Mavi trenimiz Ankara’dan saat 15.55’te Malatya’ya hareket ederek, bugünde saat 15.30’da Malatya’dan Ankara’ya hareket ederek seferlere başlatmış olduk. Vatandaşlarımızın bu konuda çok talebi vardı. İnşallah hayırlı olur” şeklinde konuştu.

“YOLCU SAYISININ ARTMASINI BEKLİYORUZ”

Taşımacılık A.Ş Malatya Bölge Müdürü Muzaffer Koç ise yaptığı açıklamada Tren Fiyatlarının diğer taşıma araçlarına göre çok uygun olduğunu kaydederek,  yolcu sayısının ilerleyen günlerde artmasının beklendiğini söyledi. 

A. Vahap Kaygusuz  - A. Nihat Yavuz