Malatya
Giriş Tarihi : 08-08-2017 16:36   Güncelleme : 08-08-2017 16:36

Trafik Yogunluguna Alternatif Yol

Yesilyurt Belediye Baskani Haci Ugur Polat, “ Kentimiz ve ilçemizdeki trafik sikisikligini giderip hemserilerimize konforlu ulasim imkâni sunmak amaciyla alternatif yol güzergâhlarini artiyoruz. Bu yilin ilk sekiz ayinda mahalle aralarindaki baglanti yollarini açma çalismalarina engel teskil eden toplam 22 evin yikimini gerçeklestirirken, yeni açilan yollar sayesinde trafik sikisikliginin giderilmesinde önemli mesafeler aldik “ dedi

Trafik Yogunluguna Alternatif Yol

Yesilyurt Belediyesi tarafindan Abdulgaffar, Samanli, Özalper ve Seyhbayram mahallelerinin birlesme noktasindaki alana yaptirilan Rabia Parki ile Fahri Kayahan Bulvari arasindaki baglanti yolunun açilmasina engel teskil eden tek katli ev, mülk sahiplerine enkaz bedeli ödenerek yikimi gerçeklesti. Çevre güvenligi alindiktan sonra Yesilyurt Belediyesi Fen Isleri Müdürlügüne bagli is makineleri araciligiyla yikilan evin enkazlari ekipler tarafindan kaldirilirken, Temizlik Isler Müdürlügü ekipleri ise yikilan evin çevresinde genel bir temizlik yapti. Samanli mahallesi Seftalici sokakta gerçeklesen ev yikim çalismalarini yerinde inceleyen Yesilyurt Belediye Baskani Haci Ugur Polat, Belediye Baskan Yardimcisi Mehmet Çinar ile Fen Isleri Müdürlügü yetkililerinden detayli bilgiler aldi.

 “RABIA PARKI ILE FAHRI KAYAHAN BULVARI ARASINDA ALTERNATIF YOL AÇIYORUZ”

Baskan Polat, imar yollarinin açilmasiyla ilgili yaptigi konusmada, “ Buradaki evin yikilmasiyla Rabia Parki ile Fahri Kayahan Bulvari arasindaki baglanti yolunun açmis olacagiz. Samanli mahallemizde daha önceden gerçeklestirdigimiz yol açma çalismalarina ek olarak yaptigimiz bu hizmetlerimizle araç ve yaya trafiginin daha akici ve hizli olmasina imkân taniyacagiz” dedi.

 “ÜÇ YILDA 159, ILK SEKIZ AYDA 22 EV YIKIMI GERÇEKLESTIRDIK”

2017 Yili Ocak ile Agustos ayi arasinda yol açma çalismalarina engel teskil eden toplam 22 evin yikimini gerçeklestirdiklerini dile getiren Belediye Baskani Polat, “ Yesilyurt Ilçemizdeki alternatif yol güzergâhlari olusturma ve imar yollarini açma çalismalari ile yeni sosyal yasam alanlari yapimina engel teskil eden evlerin yikimina ara vermeden devam ediyoruz. Bu yilin ilk sekiz ayinda 22, üç yilda ise enkaz bedeli ödenmis ya da metruk ev diye tabir edilen toplam 159 evin yikimini basariyla gerçeklestirdik. Bu çalismalar neticesinde; ilçemizdeki ulasim agini güçlendirmek amaciyla yeni yollar açarken diger taraftan estetik ve modern tasarimli sosyal yasam alanlarini hemserilerimizin hizmetine sunuyoruz. Gerek halkimizin sagligi ve güvenligi, gerekse de ilçemizin estetik görünümü açisindan olumsuz görüntü sergileyen metruk evlere ise asla geçit vermedik, vermeyecegiz. Terk edilmis, yikilmaya yüz tutmus, yangin ve göçme tehlikesi arz eden binalarin yikimi kentimizin mimari yapisina arti degerler kazandirmaktadir. Bu konuda asla taviz vermiyoruz” dedi.

 “TRAFIK YOGUNLUGUNU ALTERNATIF YOLLARLA AZALTABILIRIZ”

Trafik yogunlugunu azaltmak için alternatif yol güzergâhlari açmaya devam ettiklerini ifade eden Baskan Polat, “Ilçemizdeki ulasim agini daha güçlü, nitelikli ve kaliteli düzeye ulastirmak amaciyla çalismalarimiza dört koldan devam ediyoruz. Kentimizdeki araç ve yaya trafigindeki sikisikligi giderip konforlu ulasim imkânini halkimiza sunmak için alternatif güzergâhlari artirmamiz gerekiyor, trafik yogunlugunu ancak bu sekilde azaltabiliriz. Bu hizmetlerimizi gelecegi düsünerek planliyoruz ve hayata geçiriyoruz. Her yil 10 km imar yolu açma hedefimizi çok çalisarak, mücadele ederek Allah’a sükürler olsun ki geçtik. Geçen yil 20 km imar yolu açmistik, bu yilin ilk sekiz ayinda ise 11 km imar yolu açtik. Üç yil içerisinde toplam 37 km. imar yolu açma basarisina ulastik. Ilçemiz genelindeki yol açma, genisletme, sicak asfalt ve sathi kaplama, kaldirim yenileme çalismalarini sicak havaya ragmen özveriyle sürdüren Baskan Yardimcilarimiz, Birim Müdürlerimiz, personellerimiz ile çalismalarda bizlere destegini esirgemeyen mahalle muhtarlarimiza ve hemserilerimize tesekkür ediyorum. “ dedi.

 “ILÇEMIZI GÜZELLESTIRMEK IÇIN GECE-GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALISIYORUZ”

Yesilyurt’un son dönemlerdeki yatirim ve hizmetlerle daha farkli bir yapiya büründügünü hatirlatan Belediye Baskani Polat, “ Büyüyen Sevdamiz Yesilyurt için gece demeden gündüz demeden çalismalarimizi sürdürüyoruz. Bizim amacimiz; kalici ve nitelikli hizmetlerle ilçemizi gelecege en güzel sekilde tasimaktir. Yesilyurt, son yapilan hizmetlerle daha güzel ve modern bir görüntüye kavustu, bunun devami gelecek” dedi.

 “CUMHURBASKANIMIZI BAGRINA BASAN HEMSERILERIMIZE TESEKKÜR EDIYORUM”

Geçtigimiz cumartesi günü toplu açilis töreni ile Malatya Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir’in oglunun nikâh sahitligi için Malatya’ya gelen Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan’i en güzel sekilde agirladiklarini ifade eden Belediye Baskani Polat, “ Malatyalilar, Cumhurbaskanimiz Sayin Recep Tayyip Erdogan’i bagrina basarak her zaman oldugu gibi yine misafirperverligini ve kadirsinasligini göstermistir. Kayisi hasadi ve tatil dönemine ragmen Cumhurbaskanimizi mitingde yalniz birakmayan, alani tamamen dolduran ve en güzel sekilde agirlayan degerli Malatyalilara saygilarimi iletiyorum” dedi.

MUHTAR BALAMAN, “YESILYURT BELEDIYESINE TESEKKÜR EDIYORUZ”

Mahallelerine yapilan hizmetlerden dolayi Yesilyurt Belediyesine tesekkürlerini sunan Samanli Mahalle Muhtari Orhan Balaman ise, “ Mahallemizdeki ulasim aginin güçlenmesi maksadiyla yikimi tamamlanan besinci evle birlikte dördüncü sokagimizi da açmis oluyoruz. Rabia Parki ile Fahri Kayahan Bulvari arasindaki baglanti yolumuzun açilmasi trafik yogunlugunun önemli ölçüde giderilmesini saglayacak. Bu güzel ve kalici hizmetlerden dolayi Sayin Baskanimiz Haci Ugur Polat’a, Baskan Yardimcilarimiza ve diger yetkililere mahalle sakinleri adina tesekkürlerimi sunuyorum” dedi.>>BÜLTEN