Malatya
Giriş Tarihi : 27-12-2016 19:14   Güncelleme : 27-12-2016 19:14

“Trafik Sorunu Büyüyor!”

CHP Malatya Il Baskani Enver Kiraz, Malatya Büyüksehir Belediyesi CHP Meclis Üyeleri ile birlikte 2016 yili Malatya Büyüksehir Belediyesi çalismalarini degerlendirdi. Kiraz, "Malatya merkezde trafik her geçen gün sorun olmaya devam ediyor. Malatya Belediyesinin de biran önce halktan yana olan bir hizmet anlayisini, sosyal, halkçi bir belediyecilik anlayisini mutlaka yerlestirmesi gerekiyor” dedi

“Trafik Sorunu Büyüyor!”

CHP Büyüksehir’in 2016 yili Çalismalarini Degerlendirdi

 

>>M. ALI GÜNAYDIN

CHP Malatya Il Teskilatinda gerçeklestirilen toplantida konusan CHP Malatya Il Baskani Enver Kiraz 2016 yili Malatya Büyüksehir Belediyesi çalismalarini degerlendirerek, "Bu yasanin üzerinden 3 yil geçmis olmasina ragmen yasanin önemli sorunlarini bütün vatandaslar yasiyor. Köydeki muhtardan orada mahallede oturan kisiye kadar herkes problem yasiyor. Hangi hizmetin kim tarafindan getirilecegi noktasinda ciddi bir kafa karisikligi, ciddi bir karmasa söz konusu. Bu çerçevede Büyüksehrin 100-150 kilometre uzaktaki bir noktaya hizmet götürebilmesi de birçok noktada sikinti olusturuyor. Dolayisiyla yerel yönetim aslinda yerinde yönetim en yakin istikametten, en yakin yerlesim yerine hizmeti verme anlamina geliyor. Ama biz hizmet noktasini bu yasayla birlikte uzaklastirdik. Tabi bunun önemli sorunlarini, sikintilarini Malatya Büyüksehir Belediyesi de yasiyor. Dolayisiyla birçok noktaya hizmet götüremiyor” seklinde konustu.

“ÇÖZÜLMEMIS SORUNLAR VAR”

Malatya Büyüksehir Belediyesi CHP Meclis Üyelerinin halkin temsilcileri olarak önemli bir görev üstlendiklerini kaydeden Kiraz, “Bu hizmetlerin götürülmesi noktasinda önemli bir çaba sarf ediyorlar. Ama bu hem Büyüksehir Belediyesinin bakisi hem birçok ilçe belediyemizin bakisi çerçevesinde bu hizmeti götürmekte maalesef zorlaniyorlar. Malatya’ya baktigimizda bu yüzyilda halen birçok köyün, birçok mahallenin kanalizasyon sorununun çözülemedigini görüyoruz. Birçok köyde kanalizasyon köy içlerine akiyor ve köyde kokudan geçilmedigi gibi insanlar saglik tehdidiyle karsi karsiya kaliyor. Yine en temel ihtiyaç olan su, birçok köyümüzde, birçok mahallemizde problem olmaya devam ediyor. Yol, yine birçok köyümüzde, mahallemizde problem olmaya devam ediyor. Altyapida önemli, ciddi sikintilarimiz var. Malatya merkezde trafik her geçen gün sorun olmaya devam ediyor. Malatya içinde yapilan çalismalara baktigimizda Kanalboyu’ndan, Fahri Kayahan’ina bir degerlendirme yaptiginizda dokudan eser kalmadigini çok net sekilde görüyoruz. Tamamen sari renkte Osmanli figürleriyle donatilan bir Malatya var. Bunun yaninda beton yiginlarina çevrilen bir yapi ve sokaklari tamamen direklerle kaplanmis, görüntüsü çirkin bir Malatya olusuyor” ifadelerine yer verdi.

“Malatya’nin Yararina Olanlari Destekledik”

Malatya Büyüksehir Belediyesi CHP Meclis Grup Baskanvekili Hursit Kusçu ise Malatya Büyüksehir Belediyesi’nin 2016 yili meclis çalismalariyla hakkinda bilgiler vererek, “Malatya Büyüksehir Belediyesi, Aralik ayi meclis toplantisiyla 2016 yili meclis çalismalarimiz tamamlanmistir. Toplantimizin amaci Malatya Büyüksehir Belediyesi meclisinde CGP grubunun faaliyetleri konusunda kamuoyuna güvenilir ve yeterli bilgiyi sunulmasi, kamu kaynaklarinin korunmasi, planlanan hizmetlerin gerçeklesmesi adina yaptigimiz çalismalari paylasmaktir. Malatya’nin ve Malatyalilarin yararina olan her adimi, her hizmeti bugüne kadar destekledik, desteklemeye de devam edecegiz. Halkimizin yararina olmayan projelere karsi çikacagiz. Kurumsallasmis bir yerel yönetim anlayisi geregi yatirim ve hizmetlerin hesap verebilirligi, seffafligi, çagdas ve sosyal belediyecilik uygulamalarinin sunulmasinda sürdürülebilirligi bizler için büyük önem arz ettigini belediye meclisinde açikladik. Kentimizin ulasim sorunu için önerilerimizi sunduk. Kentimizin ihtiyaçlarinin planli ve ihtiyaçlari dikkate alarak yatirim ve hizmet programlarinin uygulanmasini istedik" diye konustu.