Ekonomi
Giriş Tarihi : 03-02-2021 17:48   Güncelleme : 03-02-2021 17:48

Toplum Refahı Projesinde  24.5 Milyon Ödenek Kullanıldı

Toplum Refahı Ödeneği İle Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı ile Yapılan Protokol  Kapsamında Yapımı Devam Eden Kilitli Parke Taşı döşenmesi, Akçadağ, Arapgir, Arguvan, Battalgazi, Darende, Hekimhan, Pütürge ve Yeşilyurt) İlçelerine Sulama Borusu Alım İşi,  2.Etap Doğanyol GES Yapım İşi, Hekimhan İlçesi Muhtelif Yerleşim Birimlerine Kilitli Parke Döşeme İşi için  24 Milyon 500 Bin TL ödenek kullanıldı

Toplum Refahı Projesinde   24.5 Milyon Ödenek Kullanıldı

Malatya Valiliği, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından hazırlanan raporda yer alan ve koordinasyon toplantısında  üyelere sunulan bilgilere göre 2020 yatırımları anlatıldı ve 2021 yılında planlanan yatırımlar hakkında bilgiler verildi. Yıl içinde birçok kurumun doğalgaz dönüşümü de tamamlandı.  Planlanan yatırımlar arasında ise, 5 Okula atölye yapımı, 200 Adet Basketbol potası yaptırılması,  Yeşilyurt Kaynarca Spor Kompleksi yapımı, Yeşilyurt Karakavak 9 hekimlik Aile Sağlık Merkezi yapımı, Malatya Merkez ve Darende İlçesi KGYS ve PTS Genişleme Modernizasyon ve Sistem Performansı Artırımı Projesi yapımı için ihale dosyalarının komisyon tarafından incelendiği belirtildi.

RESMİ BİNALARIN DOĞALGAZ DÖNÜŞÜMLERİ TAMAMLANDI

2020 yılında tamamlanan işler arasında ise şu bilgiler paylaşıldı. Doğanyol İlçe Emniyet Amirliği Lojmanı Hizmet Binası ve Zemin Güçlendirme Onarım ve Çevre Tanzimi, Doğanşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü 20 Daireli Lojmanlı Hizmet Binası Doğalgaz Dönüşümü, Darende Bölge Trafik İstasyon Amirliği Hizmet Binası ve Bağlı 10 Daireli Lojmanların Doğalgaz Dönüşümü, Akçadağ Hükümet Konağı Doğalgaz Dönüşümü,  Arapgir Hükümet Konağı Avan ve Uygulama Projeleri Hizmet Alımı, İl Emniyet Müdürlüğüne Bağlı 18 Birim İçin Çevre Güvenlik Kamera Sistemi Kurulumu,  Yeşilyurt İlçesi Kaynarca Gençlik Merkezi Yapımı, Kaynarca Gençlik Merkezi Çevre İmalatları yer aldı. 

Toplum Refahı Ödeneği İle Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı ile Yapılan Protokol  Kapsamında ise  Yapımı Devam Eden Kilitli Parke Taşı döşenmesi, Akçadağ, Arapgir, Arguvan, Battalgazi, Darende, Hekimhan, Pütürge ve Yeşilyurt) İlçelerine Sulama Borusu Alım İşi,  2.Etap Doğanyol GES Yapım İşi, Hekimhan İlçesi Muhtelif Yerleşim Birimlerine Kilitli Parke Döşeme İşi için de 24 Milyon 500 Bin TL ödenek kullanıldı.

RESMİ BİNALARIN ONARIM VE ÇEVRE TANZİMLERİNE DEVAM EDİLİYOR

Yapımı devam eden işler kapsamında ise Doğanyol İlçe Emniyet Amirliği Lojmanlı Hizmeti Binası Ve Zemin Güçlendirme, Onarım Ve Çevre Tanzimi, Doğanşehir İlçesi Emniyet Müdürlüğü 20 Daireli Lojman Hizmet Binası Doğalgaz Dönüşümü işi yer aldı. Malatya Mutfak Okulu Yapım İşi, Malatya Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Çatı Onarım İşi, Hekimhan ve Arguvan İlçelerine Kilitli Parke Taşı Yapım İşi tamamlanan işler arasında yer aldı ve işlerin tamamlanması için yaklaşık 2 Milyon 100 Bin TL ödenek kullanıldığı öğrenildi.

A.Vahap Kaygusuz – Ali Nihat Yavuz (Özel Haber)