Siyaset
Giriş Tarihi : 29-01-2021 07:03   Güncelleme : 28-01-2021 17:22

Tohma’nın Açılışını Cumhurbaşkanı Yapacak

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, yapımı tamamlanan Tohma Köprüsünün 8 Şubat tarihinde yapılacak olan açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacak olmasından büyük memnuniyet duyduklarını söyledi.

Tohma’nın Açılışını Cumhurbaşkanı Yapacak

Bir taraftan şeytan taşlarken, bir taraftan terörle mücadele ederken, bir taraftan muhalefetle mücadele ederken, bir taraftan da uluslararası güçlerle mücadele ederken diğer taraftan tüm Türkiye’ye ve Malatya’mıza yaptığımız yatırımlarımıza devam ediyoruz. Malatya 2020 yılında çok önemli yatırımlar aldı.  Dolayısıyla emeği geçen Başta Sayın Cumhurbaşkanıma, Bakanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.  Bizim 2020 yılında birçok yatırıma başladık. Daha önce yapmış olduğumuz birçok yatırımın da bu yıl içinde açılışlarını gerçekleştireceğiz. Bunların içerisinde en önemlilerinden birisi ise 8 Şubat tarihinde  açılışını gerçekleştireceğimiz Tohma Köprüsü olacak.  Malatya Sivas karayolunun, ilin iç Anadolu’ya ve Karadeniz’e açılmasını sağlayan Tohma köprümüzün 2 kısmının da yapımı tamamlandı. Allah nasip ederse, İnşallah önümüzdeki günlerde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun da katılımlarıyla açılışını gerçekleştireceğiz. O yollar bizim çok gidip geldiğimiz yollardı.  Hekimhan'da Eczacılık yaptığım dönemde orada bir Kızılyarma diye bir yer vardı. Orada birçok insanın hayatını kaybettiğini canlı yaşamış insanlardan biriyim.   Bu nedenle bu yolların, bu tünellerin yapılması, insanlarımızın ulaşımlarının rahatlaması bizim için, bölge halkı için çok önemli. Malatya'ya Sivas’a, yukarıya Karadeniz'e bağlayacak yol güzergâhımız çok önemli bir güzergâhtır.  8 Şubat tarihi, toplamda 104 kilometrelik bu yolun tamamlandığı hizmete açıldığı bir gün olacak.  Tohma Köprüsü'nün de Malatya Sivas karayolumuzun da tüm bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

DEVASA YATIRIMLARIN TEMELİNİ ATIYORUZ

Açıklamasının devamında ise ilimizde devam eden yatırmalarla ilgili değerlenmemelerde bulunan Çalık, “Öncesinde küçük bir okulun temelini atmak için bakanlar gelirdi. Küçük bir hastanenin temelini atmak için başbakanlar gelirdi. Yapılan hastanelerin hizmete açılması için Cumhurbaşkanları gelirdi.  AK Parti iktidarları döneminde şimdi biz temel atmalardan ziyade, açılışlarda devasa yatırımları hep birlikte açıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın Malatya’ya son gelişinde, sadece bir yıl içerisinde yaklaşık 1 milyar 200 milyonluk yatırımı Malatya’mızda açmış olduk. Sağlık yatırımlarımız ve Sosyal Güvenlik yatırımlarımız açısından Malatya’mıza Sosyal Güvenlik Kurumu binası kazandırıyoruz. Tapu kadastro binamızı yeniliyoruz. Çalışmalarımızda sağlık alanında sağlık turizm başkenti Malatya sloganın altını doldurmak adına çalışmalarımız devam ediyor. Turgut Özal Tıp Merkezi bünyesindeki dal hastaneleri dikkat çekerken 2. üniversitemizi kurduk. İkinci tıp fakültesini de bu vesile ile Malatya’mıza kazandırdık. Bu konudaki desteklerinden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerimizi iletiyoruz” ifadelerini kullandı.

A.Vahap Kaygusuz – Hanife Yiğit