Ekonomi
Giriş Tarihi : 27-08-2021 16:13   Güncelleme : 27-08-2021 16:32

“TMO Fiyatı Derhal Açıklamalı”

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin kayısıda taban fiyatı açıklamamasına tepki gösteren  İYİ Parti Malatya İl Başkanı Av. Süleyman Sarıbaş, çiftçinin sorunlarına ilişkin olarak: ”Malatya kaysısı, çiftçimiz için bir geçim, her şeyden öte bir hayata tutunma sebebidir. TMO alım fiyatını derhal açıklamalıdır.” dedi” dedi.

“TMO Fiyatı Derhal Açıklamalı”

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Av. Süleyman Sarıbaş yaptığı açıklamada: “Malatya’mızın önemli gelir kaynaklarından biri olan kayısı en başta gelir. Şehrimizin ismi ile özdeşleşen “Malatya kaysısı “ çiftçimiz için bir geçim, her şeyden öte bir hayata tutunma sebebidir. Malatya`ya büyük şah sahalarla Toprak mahsulleri ofisi alım merkezi ofisi açılmış, kayısıyı alacakmış gibi yapılmış ama maalesef kayısı sezonu sona ermek üzere olduğu halde kayısı almadığı gibi fiyatlar da belirlenmemiştir. Anlaşılan o ki bu politika ile kayısı fiyatlarının düşmesi amaçlamak çiftçinin ezilmesi, tüccarın kazanması öngörülmektedir.

ÇİFTÇİMİZİ DAHA FAZLA EZDİRMEYİN

Her zaman belirtiğimiz gibi Malatya da bürokrasiyi iyi denetleyen bir makam yoktur. Olan millete olmaktadır. Elektrik-gübre –göztaşı –işçilik ve mazot fiyatları yüzde 100 oranında artarken üretici çiftçi sahipsiz kalmıştır. TMO’nun derhal fiyat açıklaması ve gereken alımlara suretle başlaması gerekir.” İfadelerine yer verdi.>>HABER MERKEZİ