Ekonomi
Giriş Tarihi : 18-03-2021 17:42   Güncelleme : 18-03-2021 17:44

TKDK ve Ziraat Odaları İstişare Halinde

İlçe Ziraat Odası Başkanları, TKDK İl Koordinatörlüğünü ziyaret ederek İl Koordinatörü Murat Tunç’tan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar Koordinasyon Kurulu Başkanı Yunus Kılınç başkanlığında gerçekleşen ziyarette İlçe Ziraat Odası Başkanları da hazır bulundu.

TKDK ve Ziraat Odaları İstişare Halinde

TKDK İl Koordinatörü Murat Tunç, gerçekleşen ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamasına, “Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü bütün şehitlerimizi minnetle anıyoruz” diyerek başladı. Tunç konuşmasının devamında ise; “Bugün Ziraat Odası başkanlarımızın bizleri ziyaret etti. Ziyarette  tarım paydaşlarına yönelik TKDK kurumumuzun yaptığı çalışmalar hakkında  istişarelerde bulunduk. Zaten biz de tarım paydaşlarımızla birlikte sürekli istişare halinde çalışmaktayız. Malatya’da bu anlamda neler yapabiliriz. Üreticilerimizin daha verimli üretim için, daha bol kazanç elde etmeleri için neler yapabiliriz. Biz TKDK olarak ne tür katkılar sunabiliriz. Bu konuda ziyaret gerçekleştiren Ziraat Odası başkanlarımızla bu konuları konuşarak görüş alışverişinde bulunduk. Ben kendilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

MALATYA’MIZ İÇİN DAHA ÇOK PROJE BEKLİYORUZ

Ziraat Odaları İl Koordinatörü Yunus Kılınç ise ziyaret ile ilgili olarak; “Malatya Ziraat Odaları olarak bugün ilçe ziraat odası başkanlarımızla beraber TKDK il koordinatörü Sayın Murat Tunç’u ziyaret ettik. Ziyaretimizin sebebi ise ilimizde ilçe bazında yapılabilecek olan projelerin ne şekilde vatandaşa yönelik kolaylık sağlanarak gerçekleştirileceği ve burada yapılmış olan çalışmalardan dolayı bilgi almış olduk.  Ziraat Odaları olarak Malatya TKDK il koordinatörü Sayın Murat çalışmalarını takdirle izliyoruz. Malatya bir proje daha nasıl kazandırırım hevesiyle ilçe ilçe dolaşarak, üreticilere, bizlere neler yapması gerektiğini sunuyorlar.  Bu konuda ben bir Malatyalı olarak sayın koordinatörümü tebrik ediyorum. Çünkü Malatyalı olup da Malatya da böyle bir fırsatı değerlendirmesi gerçekten bizlere onun veriyor.  Değerli koordinatörümüz benim açımdan iyi bir milliyetçi, iyi bir devletçi, iyi bir liyakat sahibi, makamının ne olduğunu çok iyi bilen ve Malatya’mıza ne kazandırabiliriz diye uğraşan biri olduğu için ben tüm kamuoyu huzurunda Sayın Murat Tunç’a teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. İnşallah Malatya’mız için daha çok proje üretir. Çünkü son zamanlarda bu pandemi sürecinde gıdanın, hayvansal ürünlerin, ne kadar önem arz ettiğini tüm dünya farkına vardı.  Bunun yolu da devletin destekleri ile mümkündür. Bu anlamda TKDK kurumumuz ile işbirliği halinde birebir vatandaşımıza Avrupa'da dahi göremediğimiz projeleri gerçekleştiriyoruz. Bu gerçekleştirdikleri projelerin takibinde de son derece hassas davranıyorlar ve ilimizde yapmış olduğu projeler de biz gurur duyuyoruz. Bu vesile ile tüm TKDK çalışanlarına ve başta koordinatörümüz Murat Tunç’a  Ziraat Odaları olarak teşekkür ediyor şükranlarımızı arz ediyoruz” ifadelerini kullandı. Program Plaket takdiminin ardından sona erdi.

A.Vahap Kaygusuz – Ali Nihat Yavuz