Malatya
Giriş Tarihi : 19-05-2021 07:07   Güncelleme : 19-05-2021 12:09

TKDK Pandemi Sürecinde de Boş Durmadı

İlimizde hizmet veren Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) yaklaşık 1 yıldır devam eden Pandemi sürecinde herhangi bir sıkıntı ve aksaklık yaşamadan hizmet sunmaya devam etti. Kurum, devam eden projelerle bileklikte yeni projeleri de hayata geçirme çalışmalarını sürdürdü.

TKDK Pandemi Sürecinde de Boş Durmadı

Süreç içinde yapılan çalışmaları gazetemize değerlendiren TKDK İl Koordinatörü Murat Tunç,yaptığı açıklamada şu bilgileri paylaştı. “Yaklaşık bir yıl önce başlayan ve halen devam eden bu pandemi a süreci elbette ki bütün ülkeler için hatta dünya için çok sıkıntılı bir süreç oldu. Bu sürecin bütün sektörler açısından hep birlikte atlatılması için herkesin çok yoğun çabası ve özverili çalışması mevcut olduğunu görüyoruz. Bizim IPARDII programını yöneten illerimiz açımızdan ise Malatya’daki bu pandemi sürecinde çok önemli bir sıkıntı yaşamadık. Faaliyetlerine devam eden işletmelerimiz olsun, bizim kendi projelerimiz olsun, hemen hemen hepsi devam etti. Zaman zaman biraz gecikmeli olarak da olsa şu an beklediğimizin biraz üzerinde projelerimiz gerçekleşti. Bu konuda yatırımcılarımız, girişimcilerimiz sağ olsun bu noktalarda özverili çalışmalarını sürdürüyorlar.  İnşallah hep birlikte bu pandemi sürecini atlattıktan sonra daha iyi şartlarda daha faydalı ve gerekli olan projeleri hayata geçireceğiz.”

PROJELERİMİZİN ÖNEMİ ARTTI

Gerçekleştirilen projelerin başarılı bir şekilde yürütüldüğünü kaydeden Tunç, projeler hakkında ise  “Özellikle bu süreçte hayata geçirildiğimiz projelerimiz hayvancılıkla ilgili olan projeler oldu. Bu kapsamda hayvansal ürünleri işleme tesisleri ile ilgili olan projelerimiz hayata geçirildi. Kırsal alanda gerçekleştirdiğimiz yöresel ürünler, kırsal turizm,  balıkçılık, arıcılık ve benzeri birçok alanda projelerimiz var. Kısaca bütün projelerimizin ana teması kırsal alanı geliştirmek ve gıda üzerinedir. Bunun için de projelerimizin bu dönemde devam etmesi de önemliydi. Zaten pandeminin başlamasıyla birlikte kırsalın biraz daha önemi anlaşıldı. İnşallah bu dönemden sonra kırsalda yapacağımız yatırımlar daha da katlanarak devam edeceğini düşünüyoruz” şeklinde görüşlerini paylaştı.

A.Vahap Kaygusuz – Ali Nihat Yavuz (Özel Haber)