Ekonomi
Giriş Tarihi : 15-03-2021 10:59   Güncelleme : 15-03-2021 10:59

TKDK, IPARD II’NİN  Proje Başvuru Süresi Uzatıldı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), kırsal alanlara yatırım yapacak girişimcilere yönelik,  “IPARD II - 10'uncu Başvuru Çağrı İlanı” kapsamındaki proje başvuru süresi Pandemi nedeniyle uzatıldı.

TKDK, IPARD II’NİN  Proje Başvuru Süresi Uzatıldı

Konuyla ilgili olarak bilgi veren TKDK İl Koordinatörü Murat Tunç şu bilgileri paylaştı.  “ (IPARD) II Programı 10'uncu Başvuru Çağrı İlanı kapsamında 101-Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar başlığı altında yer alan, Besi ve süt hayvancılığı, kanatlı hayvan yetiştiriciliği ve yumurta tavukçuluğu programında yapılacak başvuruların tarihi 19 Mart’tan, 2 Nisan 2021 Cuma saat 18.00’e kadar uzatıldı. Online başvuru sistemi ise 30 Mart 2021 saat 18.00’de kapatılacak.

Diğer yandan 103-Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar başlığı altında süt, kırmızı et, kanatlı eti, meyve-sebze ürünleri ve su ürünlerinin işlenmesine yönelik yapılacak projelerin başvuru tarihi ise 26 Mart’tan, 9 Nisan Cuma saat 18.00’e kadar uzatıldı. Online başvuru sistemi ise 6 Nisan 2021 saat 18.00’de kapatılacak” dedi.

ONLİNE BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

42 ilin  IPARD’ın destek kapsamında olduğunu hatırlatan Tunç, “Malatya’nın da içinde yer aldığı program kapsamında, başvurular, öncelikle online sistem üzerinden yapılıyor. Daha sonra girişimcilerimiz, başvuru çıktı evrakları ve  istenen diğer evrakları  TKDK il koordinatörlüklerine teslim edilmesi gerekiyor. Proje başvuru sahiplerinin belirtilen tarihlere ve saatlere kadar işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Başvuru ve kabullerde yoğunluk yaşanmaması için işlemlerin son güne bırakılmamasını istiyoruz” dedi. Tunç, girişimcilerin konu hakkındaki  detaylı bilgilere TKDK’nın internet sitesindeki “Başvuru Çağrı Rehberi”nden ulaşılabileceklerini de hatırlattı.  

A.Vahap Kaygusuz (Özel Haber)