Malatya
Giriş Tarihi : 02-09-2021 12:46   Güncelleme : 02-09-2021 12:46

THH’ler Yeniden Yapılandırıldı

Malatya’da nüfus yoğunluğu, başvuru sayıları, usul ekonomisi ve benzeri hususlar göz önünde bulundurularak Tüketici Hakem Heyetleri yeniden yapılandırıldı. Malatya Valiliği tarafından yapılan duyuruda Battalgazi İlçe Tüketici Hakem Heyeti 4, Yeşilyurt İlçe Tüketici Hakem Heyeti ise 9 İlçeden sorumlu olacak.

THH’ler Yeniden Yapılandırıldı

Tüketici ve satıcı firma arasındaki uyuşmazlıkları dosya üzerinden veya bilirkişi raporu ile denetleyen Tüketici Hakem Heyetleri ’nin Malatya İli sınırları içerisindeki yetki ve görev sınırları dağılımı Valilik tarafından yayınlandı. Buna göre,  2021 yılı için, değeri 7.550 TL’nin altında olan uyuşmazlıklarda, ikamet edilen veya satıcı, sağlayıcının bulunduğu ilçe Battalgazi, Kale, Pütürge ve Doğanyol İlçelerinde ise Battalgazi İlçe Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurulacak. Eğer ikamet edilen veya satıcı/sağlayıcının bulunduğu ilçe Yeşilyurt, Akçadağ, Arapgir, Arguvan, Darende, Doğanşehir, Hekimhan, Kuluncak ve Yazıhan ise Yeşilyurt İlçe Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurular yapılacak.

2021 yılı çerisinde tüketici ve satıcı, sağlayıcı arasında değeri 7.550 TL ile 11.330 TL arasında olan uyuşmazlıklarda taraflardan birinin adresinin Malatya olması durumunda Malatya İl Tüketici Hakem Heyeti’ne başvuru yapması gerektiği duyuruldu.

>> Ebubekir Atilla