Spor
Giriş Tarihi : 31-05-2013 15:53   Güncelleme : 31-05-2013 15:53

TFF Malatya Bölge Müdürlügü önüne siyah çelenk birakti

Malatya Derebeyleri Taraftar Dernegi, Türkiye Futbol Federasyonunu ve Yeni Malatyaspor-Fethiyespor maçinin hakemlerini protesto etmek için TFF Malatya Bölge Müdürlügü önüne siyah çelenk birakti

TFF Malatya Bölge Müdürlügü önüne siyah çelenk birakti
Emekliler çay bahçesinin yanindaki meydanda toplanan taraftarlar sloganlar esliginde geldikleri Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Malatya Bölge Müdürlügü önüne siyah çelenk birakti.
Siyah çelenk birakilmasinin ardindan açiklama yapan Derebeyleri Taraftar Dernegi Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ipekten, Malatya futboluna yillardir büyük darbelerin vuruldugunu savundu.
Ipekten, Fethiyespor ile oynanan 2'nci Lig Play-Off yari final müsabakasinda Yeni Malatyaspor’un hakem hatalari nedeniyle finale kalamadigini öne sürerek, “44 Malatyaspor’a yapilan haksizliklar devam ederken, Play-Off yari final müsabakasinda Yeni Malatyaspor, Fethiyespor karsisinda 2-1 önde iken ve maç bitmisken, inanilmaz bir sekilde hakem hatasindan dolayi takimimiz elenmistir. Adalet Bakanimiz Sadullah Ergin Hatay atkisi takiyor, Hatayspor’u çikariyorlar. Disisleri Bakanimiz Ahmet Davutoglu Konya atkisi takiyor, Torku Konyaspor çikiyor. Bizde ne var? Bizdeki eksiklik ne? Bunu anlamakta zorlaniyoruz” dedi.
Yeni Malatyaspor’un kurban edildigini öne süren Ipekten, “Malatya büyüksehir. Malatya, Türk futboluna büyük kaktilar sunan bir sehir. Fakat Fethiyespor karsisinda kurban edildik. Bu bize göre hakem hatasindan degil, talimatla gerçeklestirilmistir. Ama maçtan sonra hiç kimsenin sesi çikmiyor. Yeni Malatyaspor Kulüp Baskanimiz Ertan Mumcu bas bas bagiriyor ama sesini duyan yok. Bizler bagiriyoruz sesimizi duyan yok. Atanmislar ve seçilmisler ne yapiyor?” diye konustu.
Ipekten, maçin hakemi Mustafa Aydin’i da sert bir dille elestirerek, “Bir yerlerden iyi bir talimat geldi ve hakem Yeni Malatyaspor’u diskalifiye etti. Yeni Malatyaspor kurban edildi. Yazik, günah. Büyüksehir olduk. Bu kadar genç var. Burada bu kadar taraftarin degil, farkli insanlarin olmasi lazim. Burada büyüklerimizin olmasi lazim. ama biz Malatya’nin hakkini koruyoruz. Böyle bir sey var mi? Bu basin açiklamasini yapmaktan bile cidden utanç duyuyorum. Burada farkli agabeylerimizin ve büyüklerimizin olmasi gerekiyor” görüsünü savundu.