Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 18:03
Advert

Advert

Teşkilat Akademisi Mahalle Eğitim Programı Yapıldı

Malatya’da AK Parti Teşkilat Akademisi Mahalle Eğitim programına katılan AK Parti Demokrasi ve Hakem Kurulu Başkanı Yalçın Akdoğan, AK Parti'nin 11 buçuk milyon üye sayısı ile birçok siyasi partinin aldığı oydan fazla oya sahip olduğunu söyledi.

Siyaset
Giriş Tarihi : 28-05-2022 22:43   Güncelleme : 30-05-2022 11:00
Teşkilat Akademisi Mahalle Eğitim Programı Yapıldı

Toplantı öncesi fuaye alanında basın açıklaması yapan AK Parti Genel Merkez Demokrasi ve Hakem Kurulu Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan burada yaptığı açıklamada Grup Başkanvekili ile birlikte Malatya’da olduklarını hatırlatarak; “Ekibimizle beraber Malatya’dayız, Teşkilat Başkanlığımızın Teşkilat Akademisi bağlamında mahalle temsilcilerimizin eğitimi için buradayız. AK Parti güçlü bir siyasi harekettir, büyük bir toplumsal harekettir. Toplamda 11,5 milyon üyemiz bulunmaktadır. Bu da birçok mahallenin aldığı oydan daha fazladır. 2 milyon teşkilat mensubumuz var. O nedenle biz büyük bir siyasi hareketiz. 2023 seçimlerine hazırlık bağlamında mahalle temsilcilerimiz, kadın kollarımız ve gençlik kollarımızla eğitim çalışmalarımıza hız vermiş durumdayız. Cumhurbaşkanımızın talimatları çerçevesinde dinamik ve sağlam bir teşkilatla 2023 seçimlerine hazırlanıyoruz. Malatya’dayız ve Malatya her zaman AK Parti’nin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın arkasında olmuştur. Malatya en zor zamanlarda en kritik zamanlarda her zaman demokrasiden yana oldu, milli iradeden yana oldu, milletin adamlarına sahip çıktı, Menderes’e, Özal’a ve Sayın Cumhurbaşkanımıza her zaman sahip çıktı. 2023’e giden yolda da Malatya bizimle yol arkadaşlığına devam edecektir” şeklinde konuştu. .

2023 SEÇİMLERİ ÖN HAZIRLIĞI İÇİN BURADAYIZ  

AK Parti Grup Başkanvekili Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, ise açıklamasında,  AK Parti’nin Büyük Bir Siyasi ve toplumsal bir hareket olduğunun altını çizerek, “Bugün AK Parti ARGE eğitim başkanlığının düzenlediği eğitim programı için Malatya’dayız. Sayın Bakanımızla birlikte Mahalli teşkilatlarımıza yönelik çalışmalar yapacağız. Daha önce il ve ilçe teşkilatlarımızla ilgili olarak Türkiye’nin değişik illerinde aynı anda yapılan çalışmalarıdır. Bu çalışmalarımız AK Partinin en önemli özelliklerinden bir tanesi bilgiye dayalı siyaset yapması ve teşkilatların her konuda bilgilendirilmesidir. Bu anlamda 2 yıllık bir pandemi sürecinden sonra 2023’e giden yolda bir araya gelip seçmenin bilgilendirilmesi ve ardından da seçime yönelik çalışmalara hızlı bir şekilde devam etmesi önemli. Bu anlamda da AK Parti İl Başkanlığımızın Çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Malatya’mız Büyükşehir Belediye Başkanlığı başta olmak üzere Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerimiz başta olmak üzere Malatya’mız AK Partiye en fazla destek veren büyük bir ildir. Malatya’nın gelişmesi ve kalkınması için çalışmalarımız devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ’NİN TARİHİ MALATYA’DA YAZILIYOR

AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise toplantı öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada ise şunları söyledi. “Bugün, burada AK Partinin tarihi yazılıyor. Akdoğan Yıllardır Sayın Cumhurbaşkanımızla önce danışman olarak, sonra kabinede Başbakan Yardımcısı olarak şu an başkanımız olarak genel merkezimizde görev yapmaktadır.  Partimizin çok önemli isimlerinden birisidir. Önce Adalet komisyonu başkanlığı yapmıştır.   Şu anda da Cumhurbaşkanlığı vekilliği yapmaktadır. Ak Parti bir okul. Biz de bu okul hocalarımızı Malatya’da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.  Ak parti genel Merkezimiz ARGE başkanlığımız ve şimdi en önemli kılcal damarlarımız olan mahalle başkanlarımızla da beraberiz. Bugün kıymetli başkanımızı da Malatya’da ağırlıyoruz. Ben de bütün milletvekili arkadaşlarımız ve teşkilatımız adına kıymetli başkanlarıma ve bakanlarıma hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından program basına kapalı olarak icra edildi.   

A.Vahap Kaygusuz – Ali Nihat Yavuz 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR