Genel
Giriş Tarihi : 19-09-2017 16:13   Güncelleme : 19-09-2017 16:13

Teröristlerin Ifadelerinde PKK Gerçegi

Diyarbakir’da çesitli tarihlerde düzenlenen operasyonlarda yakalanan ve teslim olan teröristler, terör örgütü PKK’ya katildiklarina pisman olduklarini ve örgütün Kürtler için hiçbir sey yapmadigini belirterek, son dönemlerde terör örgütünün büyük kayiplar verdigini ve psikolojik olarak çöküntü yasadigini anlatti

Teröristlerin Ifadelerinde PKK Gerçegi

Diyarbakir’da çesitli tarihlerde yakalanan ve teslim olan teröristlerin ifade görüntüleri ortaya çikti. Teröristlerden biri, terör örgütü PKK’nin Kürtler için degil de Amerika daha çok bazi ülkelerin hizmetinde oldugunu belirterek, Kürtler için hiçbir sey yapmadigini gördügünü ifade etti. Terör örgütüne katildigina pisman olduguna dikkat çeken terörist, “Internet üzerindeki videolardaki propagandalarda her seyin güzel oldugunu, özgürlügün, rahatligin oldugunu görüyorsun. Fakat orada öyle bir sey yok. Mesela orada devlet çok kötü tanitiliyor. Askerlerin sürekli iskence yaptigini, teslim olanlara ciddi anlamda iskencelerin oldugunu, ölülerin bile oldugu yönünde söylemler oluyor. Fakat bu tamamen yalandir” dedi.

KATILIMLAR ‘SIFIR’ DENILECEK KADAR AZ”

Son zamanlarda yapilan operasyonlarda her bölgede üst düzey kayiplarin yasandigini anlatan terörist, “Saha komutanlari, bölge sorumlularinin içinde olugu kayiplar oldu. Olmaya da devam ediyor. Bu kis ölmeseler, gelecek kis ölürler. Çok fazla kayip veriyorlar. Halk destegi kesilmis. Katilimlar da sifir diyebilecek kadar azdir. Suanda örgütte olan gençlerin pismanlarsa teslim olmalari onlarin lehinedir” ifadelerinde bulundu.

“PSIKOLOJIK OLARAK ÇÖKÜNTÜ VARDI”

Örgüte katilanlarin tehdit edildigini ve bu yüzden kimsenin gerçekleri görmedigini anlatan baska bir terörist ise, “Her an ölmeyle karsi karsiyaydik. Yasamaktan çok ölüm yakindi. En son denk geldi, kaçtim. Yakalasalar büyük bir ihtimalle öldürürlerdi, infaz ederlerdi. Bunu çok duydum. Orasi görüldügü gibi, yansitildigi gibi degil. Son zamanlarda kayiplar oldukça çok oldu. Kendisi de bunu direk yansitiyor. Birçogu telsiz dinlemiyordu. Telsizde, sürekli ‘Bizimkiler ölüyor’ diyordu. Psikolojik olarak çöküntü vardi. Operasyonunda yogun olmasi birçok seyi beraberinde getiriyordu. Erzak ve su sikintisi. Psikolojik bunalim yasaniyordu” diye konustu.