Siyaset
Giriş Tarihi : 27-06-2013 16:38   Güncelleme : 27-06-2013 16:38

“Terör lobisini de sahsina mesele yapmali”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Il Baskani Avukat Arif Yildiz, AK parti hükümetini elestirerek, MHP olarak Basbakan'a çagrimiz, Basbakan Erdogan faiz lobisini kafasina taktigi kadar; silah lobisini, terör lobisini de sahsina mesele yapmali” dedi

“Terör lobisini de sahsina mesele yapmali”

Milliyetçi Hareket Partisi  (MHP) Malatya Il Baskani Avukat Arif Yildiz, ülke gündemini degerlendirdi.

Parti binasinda açiklamada bulunan MHP Il Baskani Arif Yildiz, sunlari iddia etti: “Türkiye Cumhuriyeti Devleti sinirlari içerisinde bulunan daglar, PKK’li teröristlerin rahat giris ve çikis yapabilmesini saglamak için, Hükümetin talimati ile güvenlik güçlerinin gözlerine perde çekilmis, sinirlarimiz yol geçen hanina dönmüstür. Bununla da yetinilmemis Türkiye'nin belli bir bölgesi tamamen bölücü ihanetin kontrolüne birakilmistir. PKK ve uzantilari bölgede kendi paçavralarini asmakta, sokak isimlerini degistirirken devlet düsmanlarinin isimlerini vermekte ve en son olacakta sözde asayis birliklerini kurup kimlik kontrolü yapmaktadir. Imrali’daki caniden, kandildeki katilden, bu katillerin siyasetteki uzantilarindan, her gün yeni bir dayatma ve buna bagli tehditler gelmektedir. AK Parti ise bu talepleri ya hemen yerine getiriyor veya sessiz kalarak onaylamaktadir. Imrali canisi her seyin kendi kontrolünde yürüdügünü ilan etmesinden sonra. Kandilli Karayilan da bugüne kadar her istediklerini almanin rahatligiyla sürecin üçüncü asamasiyla birlikte bebek katilinin serbest kalacagini iddia etmistir. BDP Es Genel Baskani Selahattin Demirtas ise, ‘Bu dönem çözüm süreci gitti geldi. Yeniden her an çatisma riski çikabilirdi. Ancak her sey yoluna girdi’ diyerek, AKP'den her istediklerini aldiklarini duyurmustur. Bu ihanete gönüllü asker olarak hizmet eden 63 akli karisik adamin hazirladigi rapor ise Basbakan'a sunulmustur. Bu rapor dogrultusunda ihaneti Türk milletine hazmettirebilmek için yeni operasyonlarin yapilmasi ve sonrasinda da PKK ile birlikte sagladiklari fiili bölünmeyi resmi ve kalici hale getirmek için TBMM'nin devreye sokulmasi planlanmaktadir.”

“Bu arada Basbakan dünyanin neresinde bir mazlum varsa müdahale etmekten bahsederken hemen yani basimizda Irak'ta soydaslarimiz katledilirken sesi çikmamaktadir ve ne hikmetse müdahale etmek aklinin ucundan dahi geçmemektedir” diyen Yildiz, su görüsleri savundu: “MHP olarak Basbakan'a çagrimiz, Basbakan Erdogan faiz lobisini kafasina taktigi kadar; silah lobisini, pesmerge lobisini, terör lobisini, bölgesel çeteleri de sahsina mesele yapmali ve sözde baris adiyla milletimize dayattigi çözülme ve bölünme sürecine son vermelidir. 2006 yilindan bu tarafa Türkmenlerle görüsmeyen Basbakan'in, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Basbakani oldugunu animsamasi ve artik soydaslarimizin sesini isitmesi ve bu kapsamda gereken tedbirleri almasi yönündedir. AK Parti hükümeti Irak Merkezi Yönetim nezdinde Barzani'nin degil, Türkmen kardeslerimizin hak ve menfaatini savunmali, yogunlasan terör saldirilari konusunda uluslararasi toplumu harekete geçirmelidir. Bu düsüncelerle Tuzhumatu'daki bombali saldirida hayatlarini kaybeden Türkmen kardeslerimize Cenab-i Allah'tan rahmet, yaralilara acil sifalar diliyoruz.”