Spor
Giriş Tarihi : 22-08-2012 16:31   Güncelleme : 22-08-2012 16:31

Tekvandoyla ilgili temel bilgiler veriliyor

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürlügü tarafindan yaz spor okullari kapsaminda faaliyetlerini sürdüren tekvando bransinda çalismalar devam ediyor.

Tekvandoyla ilgili temel bilgiler veriliyor

Turgut Özal Kamp Merkezi’nde eski milli antrenör ve milli sporcu Mehmet Özbas yönetiminde minik ve genç sporculara, tekvando sporuyla ilgili temel bilgiler veriliyor.
Çalismalarla ilgili bilgiler veren Mehmet Özbas, "Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürümüz Sadi Findikli ile Spor Sube Müdürümüz Ömer Dagdelen’in talimatlariyla her yas grubuna tekvando antrenman saatleri belirledik. Çocuklarimizin yas gruplarina göre çalismalarimizi gerçeklestiriyoruz. Okullarimizin tatil olmasiyla birlikte, yaz spor okullari kapsaminda 160 sporcumuz su anda tekvando bransina kayit yaptirdi. Bu çocuklarimizla egitimlere basladik. Bu sporcular arasindan yetenekli olanlari bulup yetistirmek istiyoruz" dedi.
Malatyali ailelerden çocuklarini spora yönlendirmelerini isteyen tecrübeli çalistirici, "Gençlerimizin spor yapmasini, ailelerimizin çocuklarini spora yönlendirmesini istiyoruz. Spor yapmalari çocuklarimizin saglikli yasamalari ve sosyal etkinliklerde bulunmasi açisindan büyük önem tasiyor" diye konustu.