Siyaset
Giriş Tarihi : 03-06-2015 15:32   Güncelleme : 03-06-2015 15:32

Tekin Bingöl Hekimhan'i Ziyaret Etti

3 Haziran günü Cumhuriyet Halk Partisi'nin Malatya da gerçeklestirecegi miting için Malatya'ya gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Baskan Yardimcisi Tekin Bingöl, Ankara-Çankaya Belediye Baskani Alper Tasdelen, Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Adayi Murat Emir, Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Il Baskani Enver Kiraz Hekimhan'da bir dizi ziyarette bulundu. Ilk olarak Cumhuriyet Halk Partisi Hekimhan ilçe baskanligini ziyaret eden Bingöl burada partililer ile bir araya geldi

Tekin Bingöl Hekimhan'i Ziyaret Etti

 MILLIOGULLARI:  YASANACAK TÜRKIYE IÇIN

 Toplantida açilis konusmasini yapan Hekimhan Belediye Baskani Aliseydi Milliogullari,

“Yeni degil ‘Yasanacak Türkiye’ için çalisiyoruz. Bize inanarak oy verecekseniz, kararsiz kalan seçmenleri ikna etmemiz gerekir. Seçmenlerimiz bize dört yil verirse degisimi ilk dönemimizde hissedecek ve ikinci dönemimiz için kendiliginden oy verecek. Bu seçim evlatlarimizin gelecegini ilgilendiriyor. Gitmedigimiz yer, sikmadigimiz el kalmadan geceyi gündüze katarak çalismaya devam edecegiz. CHP ile gerçek anlamda bir halk iktidari kuracagiz. Köylüyü, çiftçiyi, üretemez hale getirenleri, yoksulluga mahkum edenlere en büyük cevabi 7 Haziran'da verecegiz” dedi.

 Daha sonra söz alan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Baskan Yardimcisi Tekin Bingöl, vatandasi CHP’nin Malatya mitingine davet ederek, “Buraya gelmeden önce il baskanimiz ve diger arkadaslarimizla daha önce diger siyasi partilerin yaptigi mitingleri konustuk onlarin topladigi kalabaliklari ve yarattigi heyecanin hangi ölçüde oldugu ile ilgili bilgiler almaya çalistik. Yarin o Malatya da ki miting meydani Dogansehir'den Hekimhan'dan Arguvan'dan Kürecik'ten  her taraftan akin akin gelen insan seli ile dolmali. Günlerdir artik herkesin kaniksadigi bir olay var ki oda 7 Haziranda Cumhuriyet Halk Partisinin  iktidar olacagi ve genel baskanimiz Kemal Kiliçtaroglu'nun da  basbakan olacagi algisini yarinki mitingde gösterecegiz.Yarin Türkiye'nin bir çok kentindeki yurttasimiz merakla tipki sizin bundan önceki günlerde genel baskanimizin yaptigi diger il ve ilçelerdeki mitinglere televizyon ekranlarindan baktiklari gibi bu mitinge de bakacaklar. Iste yarin Malatya mitingindeki o kalabaligi o coskuyu gördüklerinde müthis bir heyecan duyacaklar ve yeniden büyük bir sevkle 7 Haziran seçimine katki koymak adina çalismalarini enerjilerini daha da yogunlastiracaklar.” Ifadelerine yer verdi.

 KIRAZ: HEKIMHAN’IN KARDESLIK ANLAYISINI BILIYORUZ

 Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Il Baskani Enver Kiraz da “Hekimha'nin sevgi birlik beraberlik ve kardeslik anlayisini biliyoruz.7  Haziran'da bu birlik beraberligi sandiga tasimak istiyoruz. Dünyanin en dürüst lideri Kemal Kiliçtaroglu'nu basbakan yapmak istiyoruz.  3 Haziran Çarsamba günü Genel Baskanimiz Malatya'da olacak. Tüm Hekimhanli dostlarimizi Malatya'ya mitinge davet ediyoruz” seklinde konustu.

 TASDELEN: CHP BÜYÜK ILGI GÖRÜYOR

 Çankaya Belediye Baskani Alper Tasdelen yaptigi konusmada sunlari aktardi; “Ak Parti iktidarinda zengin daha zengin olmus fakir daha fakir olmustur. Yillardir Inanç sömürüsü yapilmistir. Ama artik bu seçime kadardi. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi hem vaatleri ile hem genel baskanimizin 4 yildir genel baskanliga geldigi günden beri insan seven insani öne çikaran, hos görüye dayali, inanci , kökeni, siyasi düsüncesi ne olursa olsun herkesi kucaklayan, yetmis iki millete  bir nazarla bakan anlayisiyla Cumhuriyet Halk Partisi bu gün tarihi boyunca hiç gitmedigi halk kesimlerinde büyük ilgi görüyor.O nedenle bu seçim farkli bir seçim olacak.8  Haziran günü sandiktan Kemal Kiliçdaroglu çiktiginda safak bambaska olacaktir.”

 EMIR: BAKAN ÇIKARMA ZAMANI GELDI

"Artik Malatya'dan bakan çikma zamani gelmistir.” diyen Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Adayi Murat Emir, “Biz haziriz sizlerde hazirsaniz  gerçekten hem Cumhuriyet Halk Partisi iktidarini kuracagiz hem de Malatya'dan bakan çikaracagiz.Çünkü hükümet olmadan muhalefet olarak hizmet yapmak çok olanakli degil.Hekimhan seçimlerinin nasil geçtigini hatirliyorsunuz.Demek ki dostlar bölünmeyip oy kullanip oyumuza sahip çikacagiz.Bu anlayisla diri olup iknaci olup oylarimiza sahip çikalim."dedi.

 Daha sonra esnaflari ziyaret ederek sikintilarini dinleyen Tekin Bingöl ilçeden ayrildi.