Siyaset
Giriş Tarihi : 07-03-2015 14:03   Güncelleme : 07-03-2015 14:03

Tecrübemi hizmete dönüstürecegim

AK Parti milletvekili aday adayi avukat Bülent Tüfenkci, AK Parti Il Baskanligi görevinde edinmis oldugu bilgi birikim ve tecrübeyi, hizmete dönüstürme noktasinda gayret edecegini söyledi.

Tecrübemi hizmete dönüstürecegim

Tüfenkci, genel seçim çalismalari kapsaminda Yesilyurt Muhtarlar Dernegi'ni ziyaret ederek, muhtarlarla bir araya geldi. Malatya Yesilyurt Muhtarlar Dernegi Baskani Süleyman Sahbaz, Tüfenkci'ye çiktigi yolda basarilar diledi.

Tüfenkci'nin AK Parti Il Baskanligi döneminde her zaman kendilerinin yaninda oldugunu ve yakindan ilgilendigini aktaran Sahbaz, "Bülent baskanimiz insallah Ankara yolunda da bizlerle yakindan ilgilenir. Kendisine çiktigi yolda basarilar ediliyoruz" dedi.

AK Parti milletvekili aday adayi avukat Tüfenkci ise, il baskanligi döneminde muhtarlarla her zaman yakindan ilgilendiklerini anlatti.

Tüfenkci, muhtarlarla her zaman istisare yaptiklarini ve sorunlariyla yakindan ilgilendiklerini belirterek, "Halka hizmet yolundaki mücadeleyi, muhtarlarimizla beraber gerçeklestirdik. Bundan sonraki süreçte de hep birlikte hizmet etmeyi sürdürecegiz" dedi.

AK Parti Il Baskanligi'ndan milletvekili aday adayligina geçmesinin hem teskilat hem de sehir açisindan avantaj oldugunu dile getiren Tüfenkci, "Yillarca bu mücadelenin içerisinde oldugumuzdan dolayi sehirle ilgili her seyi çok iyi biliyoruz. Sizlerle birbirimizi çok iyi taniyoruz. Il baskanliginin getirmis oldugu tecrübe, bilgi ve birikim var. Onun için teskilatlardan gelen arkadaslarimizin milletvekilligi görevinde bulunmasi büyük bir avantajdir. Sadece muhtarlarimizla degil, kanaat önderleriyle, sivil toplum kuruluslariyla sürekli istisare halindeydik ve iyi bir iliskimiz var. Bizim aday adayi olmamizin en önemli nedenlerinden birisi de, edindigimiz bilgi birikimini ve tecrübeyi hizmete dönüstürme noktasinda gayret göstermek. Milletvekilligi görevi bize verilirse, durusumuz ve tavrimiz bugüne kadar oldugu gibi bundan sonrada ortak Malatya paydasi ve sevdasi üzerine devam edecek" diye konustu.

SINIF ATLAMAMIZ LAZIM

Tüfenkci, Malatya'nin sinif atlamasi gerektigini belirterek, sunlari söyledi: "Büyüksehirle beraber önümüzdeki dönem içerisinde ciddi anlamda sinif atlamamiz lazim. Bunu muhtarlarimiz, sivil toplum kuruluslarimiz, belediyelerimiz ve merkezi hükümetimizle uyum ve güç birligi içerisinde yapacagiz. Bizim her konuda birlikte hareket etmemiz lazim. Insallah önümüzdeki dönem nasip olursa, bunu gerçeklestirmek için gayret gösterecegiz. En önemlisi de, Ankara'da bürokrasi ayaginda Malatyalilar olarak bir zayifligimiz var. Bu siyasi gücümüzü, Ankara'da bürokrasiye çevirmeliyiz. Artik muhtarlarim Ankara'ya gittiginde isleri ve hizmetleri çok daha rahat almalarini saglamanin yolunu açmis olacagiz. Kisisel taleplerden çok proje bazli talepleri Ankara'da takip etmek ve onlari hayata geçirmek önemli bir husus."