Malatya
Giriş Tarihi : 09-05-2021 03:43   Güncelleme : 09-05-2021 03:43

“Tecavüz Yoktur Çocuğum Başkasından”

CHP Kale ilçe eski başkanı S.K.’nın 16 yaşında iken tecavüz ettiği iddia edilen 19 yaşındaki B.T. (Ç.) polise verdiği ilk ifadesinde çocuğunun babasını başkası olduğunu ve o ismi şuanda açıklamak istemediğini, S.K. ile bir ilişkisinin olmadığını söyledi.

“Tecavüz Yoktur Çocuğum Başkasından”

CHP Kale ilçe eski başkanı S.K.’nın 16 yaşında iken tecavüz ettiği iddia edilen 19 yaşındaki B.T. (Ç.) polise verdiği ilk ifadesinde çocuğunun babasını başkası olduğunu ve o ismi şuanda açıklamak istemediğini, S.K. ile bir ilişkisinin olmadığını söyledi.

 Bir Televizyon kanalında yayınlanan programa çıkan ve İstanbul’da yaşayan Erdal Taşdemir, Malatya’da bir yurtta kalan ve 16 yaşında olan B. Ç. İle Sosyal medya üzerinde tanıştıklarını söyleyerek, “Sosyal medyada 5 ay konuştuk. 6 aylık hamileymiş, ben hamile olduğunu bilmiyordum, yaşını da bilmiyordum. Bana çocuğun babasının S. K. olduğunu söyledi. Daha sonra başka sevgilisiyle kaçtı. Beni dolandırdı, benden olmayan çocuğu üzerime kaydettirdi, ondan kurtulmak istiyorum, boşanmak istiyorum. Üzerimden çocuğun komple alınmasını istiyorum. “ ifadelerini iddia etmişti.

 Televizyon programındaki iddialar üzerine CHP Kale İlçe Başkanı S.K. görevinden ve parti üyeliğinden istifa etiğini açıklamış, CHP İl Başkanı Enver Kiraz ise düzenlediği basın toplantısında “Genel merkezimiz ile konuyu paylaştık. Hemen 1 saat içerisinde, bu bir iddia, ama önemli bir iddia bir saat içerisinde bu kişinin partimizle bütün üyelik dahil olmak üzere bütün bağlarını kestik. Bu olay açıklığa kavuşana kadar üyelik dahil olmak üzere bütün ilişkilerini derhal askıya aldık.” demişti.

 Olayın mağduru olarak gözüken B.T. (Ç.) Mersin’de bir polis merkezine şikayetçi olarak verdiği ifadesinde şu iddialarını kaydetti; “Benim 15 yaşında iken birisi ile gönül bağım oldu.  Bunun dışında başka kimseyle bir gönül bağım olmamıştır.  Erdal Taşdemir isimli şahıs benim boşanma aşamasında olduğum iki yıl önce evlendiğim resmi nikahlı eşim olur.  Eşim ile biz internette tanıştık. 3 ay telefonla görüştükten sonra 2019 yılında evlenmiştik.  Evliliğimiz süresince 8 ay birlikte yaşadık. Ben kendisine evden ayrılacağımı söyleyerek evden ayrımdım. Eşimin söylediği gibi ben evden kaçmadım.  Eşim Erdal ile evlenmeden önce 6 aylık hamile idim. Çocuğumun babasının ismini şuan söylemek istemiyorum.  Bundan Erdal’ın haberi vardı ve beni bu şekilde kabul etmişti. Eşimin ilişkim olduğunu söylediği S.K. sadece benim köylüm olur, aramızda her hangi bir gönül bağı yada cinsel ilişki olmamıştır. S.K.  hakkında her hangi bir şikayetim yoktur.  Eşim Erdal’ın S.K. ile ilişkimizi ört bas etmek için annemin para aldığını iddia ettiği de yalandır.  Bizim her hangi bir ilişkimiz olmamıştır, bundan dolayı da annem her hangi bir para almamıştır. Televizyona çıkarak benim hakkımda yalan beyanda bulunup benim huzurumu bozan Erdal Taşdemir’den davacı ve şikayetçiyim.  Tedbir kararı uygulanmamasını istiyorum. Kadın sığınma evine gitmek istemiyorum.”