Malatya
Giriş Tarihi : 09-01-2018 18:15   Güncelleme : 09-01-2018 18:15

Tatli’ yi ve Kahtali' yi Ziyaret Etti

Kurum ve kurulus ziyaretleri gerçeklestirerek yasadiklari sikintilari dile getiren ve bunlara çözüm üretilmesini isteyen Türkiye Harp Malulü Gaziler Sehit Dul ve Yetimleri Dernegi Il Baskani ve yönetimi bu kapsamda Il Milli Egitim Müdürü Ali Tatli’ yi ve AK Parti Il Baskani Hakan Kahtali'yi makaminda ziyaret etti

Tatli’ yi ve Kahtali' yi Ziyaret Etti

>>Hanife Sari

Öncelikle Il Milli Egitim Müdürlügüne yapmis olduklari ziyaret hakkinda bilgi veren Türkiye Harp Malulü Gaziler Sehit Dul ve Yetimleri Dernegi Malatya Sube Baskani Mustafa Gözükara: “ Makam ziyaretlerinde üç türlü insan tanidik. Birincisi gücünü makamdan alan ve gelenin kim oldugunun bir önemi olmayan ve sizi hiç önemsemeyen müdürler. Ikincisi size güler yüz gösterip saygida kusur etmeyen fakat hiçte bir is yapmayan müdürler. Üçüncüsü Milli Egitim müdürümüz gibi sizi sicak karsilayip sizin dertlerinizle dertlenip siz çayinizi içerken kendisine iletilen bütün sorunlari yaninizda arayip çözen ve gönül rahatligiyla sizi ugurlayan Ali Tatli müdürümüz gibi olanlar. Malatya’da geçen yil oldugu gibi bu yilda bir tek sehit ve gazi çocugu bosta kalmayip hepsini bir özel koleje, okula yerlestiren ve öyle ki sehitlerimizin adlarini okullara verirken bile ‘istiyorum ki o okula, o mahallenin sehidin adi verilsin’ diyecek kadarda ince düsünen sayin müdürümüz iyi ki varsiniz. Bizi agirladiginiz için bizlere yaptiklariniz için Malatya'daki tüm Sehit ailelerimiz ve Gazilerimiz adina size sonsuz tesekkür ediyoruz” ifadelerini kullandi.

“VATANIN BEKASI IÇIN HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ”

AK Parti Il Baskani Hakan Kahtali'ya da gerçeklestirilen ziyaret için Gözükara: “Sehit ve Gazilerimizin sorunlarinin içeren talep dosyamizi il baskanimiza sunduk. Bu dosyada sehit anne baba maaslarinin arttirilmasini istedik, harp ve vazife malullerinin 3600 prim gününde yaslilik ayligi baglanmasini istedik,  KDV ve ÖTV muafiyetinin getirilmesini istedik. Sehit ve gazi çocuklarinin vakif üniversitelerinde burslu okutulmalarini istedik. Sosyal yardimlasma tarafindan yapilan yardimlarin düzenlenmesini istedik.  Çünkü Aile ve Sosyal Politikalar bakanligina bagli Sosyal yardimlasma tarafindan sehit ve malul gazilerimizin ihtiyaçlarini karsilamalari için bayram, kisa hazirlik ve okullar açilmadan önce yardim yapilmasi konusunda genelgeler çikarilmaktadir. Kimi kaymakamlik yardim yapmakta kimisi ise yardim yapmamaktadir. Yapilan yardimlar ise ayni il sinirlari içindeki ilçelerde bile farkliliklar göstermektedir. Bu durum aileler arasinda sikinti yaratmakta ve ailelerin rencide olmasina sebep olmaktadir. Bu yüzden bu yapilan yardimlarin kisa hazirlik ödenegi bayram ikramiyesi gibi düzenlenerek yurt genelinde tüm sehit aileleri ve gazilerimize ek ödemeler gibi ödenmesi gerektigini ve daha birçok konuyu dile getirdik. Biz sehit aileleri ve gaziler olarak üzerimize düseni yaptigimizi ve bundan sonra da yapmaya devam edecegimizi vatanin bekasi için her türlü göreve hazir oldugumuzu ilettik. Il Baskanimiz Hakan Kahtali da her zaman sehit ailelerimizin ve gazilerimizin yaninda oldugunu ve bundan sonrada olmaya devam edecegini iletti. En kisa zamanda Dernek binamizi ziyaret edip sehit ailelerimizi ve gazilerimizi ziyaret edecegini söyledi. Bizi agirlayan Il Baskanimiza ve AK Parti Il teskilatina gösterdikleri ilgiden dolayi Malatya’daki tüm Sehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz adina tesekkür ediyoruz.” seklinde konustu.