Genel
Giriş Tarihi : 23-05-2021 20:20   Güncelleme : 23-05-2021 20:20

Tasarımları 35 Bin İşletmede Satılıyor

Malatyalı Ramazan İnan’ın (55) işlediği ve tasarladığı değerli taşlardan oluşan 50 bin takılı koleksiyonu 8 ülkede, Türkiye’de ise 81 İlde 35 bin işletmede alıcı buluyor.

Tasarımları 35 Bin İşletmede Satılıyor

 

Zümrüt, Yakut, Safir ve adını saymaya sayfaların yetmeyeceği yüzlerce değerli taş, Server Ramazan İnan’ın tasarımları ile hayat buluyor. 8 ülkede milyonlarca insanın takılarını tasarlayan İnan, küçük yaşlarda başlayan değerli taşlara yönelik merakını yenemedi.

Türkiye’de turizm bölgelerinde işletmelerinin bulunduğunu ve bu işletmelerde geliştirdikleri değerli taşlardan oluşan tasarımları yıllardır milyonlarca insana hitap ettiklerini söyleyen İnan,” Uzun yılardır değerli taşlardan oluşan tasarımlarım yaklaşık 35 bin işletmede meraklılarına ulaşıyor. Normalde Gaziantep’te bulunan takı mağazamız bulunuyor ve orada tasarımlarımızı hazırlıyoruz. Şimdi ise Malatya’da Beşkonaklar caddesinde yeni mağazamızı açtık. Dünya genelinde milyonlarca insan bizim takılarımızı kullanıyor.” dedi.

Küçük yaşlarda takı tasarımına merak saldığını belirten İnan,”  Taşların insan sağlığına olan faydaları azımsanamaz. Bu taşların faydalarını öğrenince, insanların üstünde daha zarif durması gerektiğini düşündüm. Uzak doğu ve Asya ülkelerine yaptığım değerli taşlardan oluşan koleksiyonumu götürdüm. Bu ülkelerde çok fazla ilgi gördüm. Ortadoğu ve Arap yarımadasındaki ülkelere de ulaştırdım taşlarımı. Dubai’de değerli taşların sergilendiği bir fuarda en iyi tasarım ödülünü aldım.” sözlerini kullandı.

İşletmelerinde tasarımı kendilerine ait olan 50 bini aşkın takı koleksiyonu ile Türkiye’de 35 bin işletmenin stantlarını süslediklerini aktaran Ramazan İnan,” Ben para veya zenginlik peşinde koşmuyorum. Şimdiye kadar yaptığımız tasarımların hepsi 35 bin işletmede satılıyor. Ücretsiz şekilde tasarımlarımızı dağıtıyoruz. Amacımız ülkemize hizmet etmektir. Yeni tasarımlarımız ile ülkemize gelen turistlerimize kültürümüzü tanıtacağız.” ifadelerine yer verdi.

Ebubekir Atilla – ÖZEL HABER