Malatya
Giriş Tarihi : 26-12-2012 16:27   Güncelleme : 26-12-2012 16:27

Tarim ve hayvancilik görüsüldü

Malatya Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birligi Baskani Ihsan Akin ve yönetim kurulunun, Antalya’da yapilan Türkiye Tarim Platformu 3’üncü Tarim Hayvancilik ve Tedarik Ikili Görüsmeleri'ne katildiklari ve görüsmelerin verimli geçtigi bildirildi.

Tarim ve hayvancilik görüsüldü

Ihsan Akin Akin, platformun son derece yararli geçtigini bildirdi. Koyun Keçi Yetistiricileri Birligi tarafindan konuyla ilgili olarak yapilan açiklamada, "Türkiye hayvanciliginin konusuldugu toplantida Malatya Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birlik Baskani Ihsan Akin, Gida Tarim ve Hayvancilik Bakanligi Müstesari Vedat Mirmahmutogullari'na özellikle mera kanunundaki yapilacak degisikligin yüzde 90 koyun keçi yetistiricilerini ilgilendiren bir konu oldugunu belirtmistir. Mera Komisyonu’na koyun keçi yetistiricilerinden bir temsilci olmasinin gerektigini ve gerekliligini anlatarak bu konuda bir çalisma yapilacak mi diye talepte bulundu. Baskanimiz Akin, artik bu eklemenin ancak genel kurula gelecek degisikligin siyasiler araciligi ile önerge verilerek eklenmesi gerektigini söyledi. Bizler de tüm il birlik baskanlari ve genel baskan ile birlikte kendi siyasilerimize bir önerge verilmesi hususunda bir çalisma yapmamiz gerektigini aksam yaptigimiz toplantida konustuk" denildi.
Ihsan Akin, Antalya’da yapilan toplantinin faydali geçtigini anlatarak, her ayri oturumda farkli konular ve konuklar oldugunu, bu ve benzer toplantilarin daha genis kapsamli yapilmasi gerektigini söyledi.

Akin, özellikle ikili görüsmelerde cipli küpe, koyun kirkma makineleri, gezici sagim makineleri, günes enerji sistemleri, yayla ve köylerde kullanilacak sulaklar, yem bitkileri konusunda görüsmeler yaptiklarini kaydetti.