Türkiye
Giriş Tarihi : 26-07-2016 20:14   Güncelleme : 26-07-2016 20:14

TANKSAVAR METIN VE ZIRHLI MUSTAFA ÇANKAYADA

Cunta ve Fetullahçi Terör Örgütünün 15 Temmuz geçisi yapmis oldugu Darbe kalkismasinda tanklarin önüne yatan Tanksavar lakapli Metin Dogan ve alt geçitteki Zirhli Personel Tasiyiciyi kullanan Zirhli lakapli Mustafa Özbey basta olmak üzere Kalkismada kahramanlik yapan vatandaslar Ak parti Gelen Baskan Yardimcisi Öznur Çalik ile birlikte Basbakan Binali yildirimi ziyaret etti

TANKSAVAR METIN VE ZIRHLI MUSTAFA ÇANKAYADA

Ziyaret sirasinda Basbakan Binali Yildirima olaylarin nasil gerçeklestigi anlatildi. Türk milletinin darbe girisimi gecesi destan yazdigini, o gece her bir vatandasin birer kahraman oldugunu vurgulayan Yildirim, "Direnisin simgesi haline gelmis kahramanlarimizla bir araya gelmekten büyük mutluluk ve onur duyuyorum. Sizler adinizi tarihe altin harflerle yazdirdiniz. Her biriniz Anadolu kadininin ruhunu, Anadolu insanimizin asilligini ölümsüz hale getirdiniz." diye konustu.

Vatandaslar da ülkenin bir daha böyle acilar yasamamasi temennisinde bulunup, vatan ve bayrak için her zaman teyakkuzda olacaklarini dile getirdiler. Ziyaret sonrasinda Metin Dogan, Mehmet Özbey, Serife Boz, esi Senol Boz ve komsusu Sema Tutar’a Basbakan Binali Yildirim tarafindan hediyeler takdim edildi.