Malatya
Giriş Tarihi : 12-04-2017 19:04   Güncelleme : 12-04-2017 19:04

“Tanki Gördü Kaçti”

Erdogan’in 15 Temmuz gecesi dik durusuna dikkat çeken Hukukçular Dernegi Baskani Necati Karabay, “Cumhurbaskanimiz, 15 Temmuz'da sapkasini alip kaçmamis, ‘darbe olursa tankin üstüne önce ben çikarim’ diyen ancak tanklari görünce kaçan, CHP'li Bakirköy belediye baskaninin evine saklanan Ana Muhalefet lideri Sayin Kiliçdaroglu gibi yapmayip. Aziz Milletimizin önüne düserek meydanlara inip darbecilerle mücadele ederek, ülkemizin Suriye gibi olmasini önlemistir” dedi

“Tanki Gördü Kaçti”

M. ALI GÜNAYDIN

Hukukçular Dernegi 16 Nisan’da yapilan olan Cumhurbaskani sistemi referandum seçimi ile ilgili olarak açiklama yapti. Basina açiklamada bulunan Hukukçular Dernegi Baskani Necati Karabay referandumda Hayir diyenlerin her seye karsi olduklarina vurgu yaparak “Önümüzdeki Pazar günü Cumhurbaskanligi Hükümet Sistemi Milletimizin oyuna sunulacak ve Referandum yapilacaktir. Anayasa degisikligiyle plânlanan bu sistem tek millet tek bayrak tek vatan ve tek devlet ilkelerinin sistemidir. Bu Anayasa degisikligi bir reformdur. Ülkemiz, yetki ve sorumlulugun Cumhurbaskaninda toplandigi yürütme, yasama ve yargi güçleri arasindaki sinirlarin daha açik ve net sekilde çizildigi yeni bir yönetim sistemine geçmektedir. Türkiye'de memlekete ve milletimize faydali olacak her kanun, proje ve teklife karsi çikan, ülkeyi büyütecek hiçbir adimin yaninda yer almayan, müzmin bir muhalif grup mevcut olup, bugün de Anayasa degisikligine Hayir deyip, karsi çikmaktadirlar. Bunlarin basini da CHP, HDP asiri solcu bölücüler eski Mao'cu tüfekler, Dogu Perinçek ve yandaslari yer almaktadir” dedi

SAADET PARTILI VATANDASLARA SESLENDI

Referandumda Hayir kullanacak Saadet Partili vatandaslara seslenen Dernek Baskani Karabay, “Üzücü olan, bu hayircilarla ayni kafa yapisinda olan Cuntaci Kenan Evren ve arkadaslari tarafindan 1980 askeri darbesi sonrasi Mamak zindanlarinda solcu komünist polis sefleri Zeki Kaman, Dürüst Oktav, Askeri savci Albay Nurettin Soyer'ler tarafindan iskenceye Filistin askilarina, elektrik iskencelerine verilen bir kisim Ülküdaslarimla, 28 Subat postmodern darbesi ile iktidardan indirilen cezaevlerine atilan Saadet Partili kardeslerimizin de bu hayircilar arasinda yer almalaridir. Saadet Partili arkadaslarimiz, önceki genel baskanlari Sayin Mustafa Kamalak'in basörtülü Avukat hanimini durusmaya almayip kovan Mahkeme Hâkiminin de hayirci Sayin Kemal Kiliçdaroglu ve Dogu Perinçek ile ayni kafa yapisinda oldugunu ne çabuk unuttular. Yine hayircilar arasinda yer alan Ülküdaslarim, hayirci CHP’li eski Adalet Bakani Mehmet Mogultay'in almis oldugu 5000 (Bes bin ) Hâkim ve Savcisi savunurken "Ben bes bin tane solcu Hâkim ve Savci aldim. Solcu almayacaktim da fasist Ülkücüleri mi alacaktim." dedigini ne çabuk unuttular. Kizdiklari Sayin Cumhurbaskanimiz Recep Tayyip Erdogan, FETÖ'cü Hâkim ve Savcilardan bosalan kadrolarin çoguna, Hukuk Fakültesi mezunu Ülkücü gençlerimizi yerlestirmekte, hayircilarla ayni kafada olan 1980 Cuntacilarinin idam ettigi Ülküdasimiz Mustafa Pehlivanoglu'nun idama giderken, annesine yazdigi mektubu okudugunda gözyasi dökmüstür” seklinde konustu.

“TANKI GÖRÜNCE KAÇAN KILIÇDAROGLU”

Darbe olursa tankin üstüne önce ben çikarim diyen ancak tanklari görünce kaçan Kiliçdaroglu’nu bu sözlerle elestiren Baskan Karabay sunlari ifade etti, “Ecdadimiz Sultan Abdülhamit gibi Musul'a, Kerkük'e Türkmenlere sahip çikmistir. 15 Temmuzda sapkasini alip kaçmamis darbe olursa tankin üstüne önce ben çikarim diyen ancak tanklari görünce kaçan, CHP'li Bakirköy belediye baskaninin evine saklanan Ana Muhalefet lideri Sayin Kiliçdaroglu gibi yapmayip. Aziz Milletimizin önüne düserek meydanlara inip FETÖ'cü ve Laikçi darbecilerle mücadele ederek, ülkemizin Suriye gibi olmasini önlemistir. Okullarda basörtüsünü serbest birakmis, basörtülü hâkim. Savci, Doktor, Avukat, Subay, Ögretmen, Polis ve memurlarin serbestçe çalismalarini saglamistir. Hayircilarin nefretinin en büyük sebebi budur. Adliyelerde, kürsüde basörtülü hâkim ve Savciyi, Avukati, hastanelerde Basörtülü doktorlari, orduda basörtülü subay-astsubaylari, Polis müdürlerini gördükçe, bu hayirci cephe, basta CHP’liler, Perinçekler, Maocular ve asiri solcu dernekler, erim erim erimektedirler. Bunlarin yaninda yer alan hayirci Ülküdaslarim ve Milli Görüsçü kardeslerime ne olmaktadir. Halâ isin farkina varmadilar mi?”

“HAYIRCILARIN, DIKTATÖR GELIYOR SÖZÜ YALANDIR”

“Hayircilarin, diktatör geliyor sözü yalandir.” diyen Karabay son olarak söyle konustu, “Bu sistemle ülkemiz güçleniyor, siyasetçi bürokratin oyuncagi olmuyor, egemenlik hakki Millete teslim ediliyor, koalisyonlar dönemi bitiyor, milletvekili transferleri, Günes Motellerde vekil satislari bitiyor, askeri ve yargi vesayeti bitiyor. 7-8 defa girdigi seçimi kazanamadigi halde delege oyunlariyla parti genel baskani olmak bitiyor, Cumhurbaskani ilk kez denetlenecek ve yargilanabilecek, Meclis güçlenecek, sistemde kriz çikarsa artik halk hakem olacak. Yasama ve Yürütme arasinda sorun çikarsa ya uzlasacaklarsa da karsilikli olarak seçime gidecekler, kisaca ülkemize huzur gelecek ve devletimiz güçlenecektir. Hristiyan Avrupa ve ABD’nin korkusu da bundandir. Hukukçular Dernegi olarak Aziz Milletimize haykiriyoruz ve diyoruz ki: Milletimizin her alanda iktidar olacagi yeni sistem hayirli olsun. Simdi son sözü söyleme ve son hamleyi yapma sirasi Aziz Milletimizde, yani bizlerdedir. Ülküdaslarim, Alperenler, Milli Görüsçüler, vatansever CHP’liler, Alevisi, Sünnisi, Türk'ü, Kürdü, Laz’i, Çerkez’i, hepimiz ayni kilimin desenleri olan Aziz Milletim; gelin bu hayircilara derslerini verelim kim kimi denize döküyormus gösterelim.”