Malatya
Giriş Tarihi : 14-10-2021 14:56   Güncelleme : 14-10-2021 16:10

Talat Zengin’den Ahde Vefa

17. ve 18. Dönem ANAVATAN Malatya Milletvekilliği ve TBMM Hesaplarını İnceleme Komisyonu Başkanlığı yapan Talat Zengin Malatya’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Anavatan Partisi döneminde Malatya’da aktif rol oynayan ve vefat eden dava arkadaşlarının kabir ziyaretlerini gerçekleştiren Talat Zengin, büyük bir ahde vefa örneği gösterdi.

Talat Zengin’den Ahde Vefa

 

Talat Zengin, bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere ilimizdeki gezilerini sürdürüyor. Talat Zengin, gazetemize yaptığı ziyarette yaptığı açıklamada;  “Bu görevleri süresi içerisinde öncelik Malatya dedik. Malatya'nın meseleleri ile ilgilenmek Malatya’dan gelen talepleri karşılamaya çalıştık hizmetimizi daha yoğun olarak Malatya olarak yapmaya çalıştık” ifadelerini kullandı. Zengin, açıklamasının devamında,“Siyasete 2000'li yıllarda ara verdim. Şu anda izliyoruz Türkiye'yi izliyoruz, Malatya’yı izliyoruz. Malatya Tabii bizim şehrimiz. Şu anda Malatya'da hizmet veren milletvekillerimiz var. Belediye başkanlarımız var. Kamuda görev yapan hemşerilerimiz var. Tabii ki Gönül ister ki Malatya daha fazla hizmetten gelsin. Malatya daha iyi güzelleşsin. Hizmetin akışı sağlansın bunlara milletvekilleri şu andaki görev yapan arkadaşlarımızın yapması gerekiyor. Tabii ki onlar da kendi görevleri dahilinde bu işleri yapmaya çalışıyorlar. Kendilerine başarılar diliyorum.” dedi.

 Zengin, Malatya’nın rahmetli Özal döneminde Malatya bir marka şehir haline geldiğini kaydederek; “O dönemde Malatyalı olmak bir avantajdı. Bunu kabul etmek lazım. Özal’dan sonra da Malatya'da tabii ki bir takım hizmetler yapılmıştır ve yapılmaya devam ediyor. Çünkü hizmetler durmaz. Her dönem Malatya'nın Malatyalının birçok talebi olur. Bu talepleri yerine getirmek lazım. Tabii ki şu andaki siyasi partilerin içinde iktidar Partisi’nin desteği çok önemlidir. Bunları yapmaya çalışıyorlar.  Tabii ki vatandaşın takdiri de önemli. Bunları vatandaşın kamuoyunun değerlendirmesi önemli.” sözlerini kullandı.  Zengin, açıklamasının devamında, ”Pandemiden dolayı dünya ve Türkiye ciddi bir salgın ile karşı karşıya. Bu nedenle bir süre Malatya'ya gelemedim. Bu gelişimde eş dost ziyaretleri, kabir ziyaretleri yaptım. Esnaf Odaları, Üniversiteyi ziyaret ettim.  Bu arada da Malatya'nın meselelerini de izlemiş oluyorum. Yapılan hizmetleri görmüş oluyoruz. Bildiğiniz gibi her dönemin kendine münhasır yapılan iş yeri var. Özal dönemi ile tabii ki bunu mukayese verecek durumda değiliz. Özal dönemi Malatya’nın şahlanış ve yükseliş dönemleriydi. Ondan sonraki dönemlerde takdiri vatandaşa bırakıyoruz.  Gönül isterken Malatya marka şehir olsun hizmetler daha fazla gelsin bizim dönemimizde Bölge Müdürlükleri vardı. Bu vesile ile takım hizmetler yapılıyordu. Onların bir kısmı Malatya'dan tekrar alındı. Tabii iktidar Partisi'nin tercihidir. Onun dışında yapılan hizmetler devam ediyor. Hekimhan’a Doğanşehir'e gittim gerçekten yollarımız çok güzel olmuş. Hizmet yapanlara teşekkür ediyorum. Kim bu memlekete bir çivi çıkıyorsa ondan Allah razı olsun. Ama bunlar yeter mi? Tabii ki yetmez. Malatya daha çok hizmete layık İnşallah daha iyi hizmet verirler. Siyasette memlekete hizmet eden arkadaşlarımız bu hizmetleri zaten takip ediyorlar. Malatya için emek veren, destek veren ve çalışan herkese canı gönülden teşekkür ediyorum ” ifadelerine yer verdi.

A.Vahap Kaygusuz – A.Nihat Yavuz (Özel Haber)