Malatya
Giriş Tarihi : 31-01-2021 19:17   Güncelleme : 31-01-2021 19:17

Sürücü Adayları Başkan Gürkan’a Seslendi

Malatya Şehir Mezarlığı ile Hal Binası arasındaki H. Hadi Çekirdek Bulvarı üzerindeki yol güzergâhında direksiyon eğitimi alan ve sınava giren sürücü adayları, Başkan Gürkan’dan, eğitim ve sınav sırasında kışın soğuktan, yazın ise sıcaktan korunmak için bölgede uygun bir yapı yapılmasını talep etti

Sürücü Adayları Başkan Gürkan’a Seslendi

Hafta içi sürücü adaylarının eğitim gördüğü Şehir Mezarlığı çıkışı ile TRT Caddesi üzerinde yer alan Yaka Mahalle Mezarlığı arasındaki yolu eğitim alanı olarak kullanan sürücüler, bir yandan yolun genişletilmesi diğer yandan da uygun bir bekleme alanı yapılması talebinde bulundular. Yazın sıcaktan kışın ise yağış ve soğuktan etkilendiklerini belirten şoför adayları adına konuşan Bülent Alabal, taleplerini; “Bu bölgede imtihana  girecek sürücü adaylarımızın ve yöneticilerin beklemesi gereken bir kapalı bir alan oluşturulmasını istiyoruz. Şehir mezarlığının içerisinde lavabo var. Mescidimiz, çay ocağımız var. İdare ediyoruz ama burası yetersiz kalıyor. Yazın sıcakta, kışın soğukta kursiyerlerin sıra beklemelerinden dolayı sıkıntılar hat safhada. Bu arkadaşlarımız için,   kafe şeklinde içerisinde lavabosu olan,  çay ocağı olan bir yer yapılmasını talep ediyoruz. Özellikle Belediyemizden burada herhangi bir alan oluşturulması kursiyerlerimizin geldiği zaman o alanda sağlıklı şekilde oturup sıra beklemeleri istiyoruz. Bu konuda da Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a sesleniyoruz. Talebimizi de yerine gerdireceğine canı gönülden inanıyoruz” diyerek görüşlerini paylaştı.

TALEBİMİZİN DİKKATE ALINMASINI BEKLİYORUZ

Sürücü adayları ise sıkıntılarını dile getirerek; “Birçoğumuz ilçelerden geliyoruz. Tabikî insani olarak birtakım ihtiyaçlarımız olacak. Bu ihtiyaçlarımız arasında lavabo ve tuvalet konusu başta gelirken, yağışlı, karlı ve soğuk havalarda başımızı sokacağımız, bir bardak çay içebileceğimiz dinleneceğimiz bir alan olması bizleri memnun eder. Bu talebimizin de dikkate alınacağını ümit ediyoruz. Ümit Ediyoruz ki Başkanımız Selahattin Gürkan bu çağrımıza duyarsız kalmaz ” ifadelerini kullandılar.

A.Vahap Kaygusuz – Fatma Doğanay (Özel Haber)