Malatya
Giriş Tarihi : 22-12-2017 16:33   Güncelleme : 22-12-2017 16:33

“Süreç Isliyor”

Türk Kizilay’i Eski Vagon Onarim Fabrikasina talip olup burada prefabrik yapi üretmek istedigini açiklamisti. Konu hakkinda Bakan Bülent Tüfenkci ile görüstüklerini dile getiren Kizilay Genel Müdürü Ibrahim Altan, “Burada bulunan Vagon Fabrikasini Afet Barinma Sistemleri Fabrikasi olarak yapmak istiyoruz ve bu talebimizi de bakanimiza ilettik. Bunun yaninda Lojistik merkezin kurulmasi da gündemde. Su anda prosedür isliyor, insallah burada AFAD barinma sistemleri fabrikasi ile ve onun yaninda bir Lojistik Merkezi insa edecegiz.” dedi

“Süreç Isliyor”

Rahime Gül Erbas

12. Kizilay Koordinasyon Toplantisi için Malatya’da bulunan Kizilay Genel Müdürü Dr. Ibrahim Altan, Afet Barinma Sistemleri üretmek için talip olduklari Vagon Fabrikasinda son durumun ne oldugu sorusunu su sekilde cevapladi: “ Burada bulunan eski vagon fabrikasi ile ilgili olarak sayin bakanimiz görüsme yaptik görüsmede kendisine buranin fazlasini afet barinma sistemleri fabrikasi olarak yapmak istedigimizi bildirdik. Projelerimizi kendisine arz ettik O da çok memnun oldu. Bunu destekledigini belirtti. Onun yaninda Ayrica bir deger Lojistik merkezin kurulmasi gündeme geldi. Su anda prosedürü isiyor insallah burada AFAD barinma sistemleri fabrikasi ile ve onun yaninda bir Lojistik Merkezi insa edecegiz.”

“54 ÜLKEDE DAHA AKTIF OLACAGIZ”

Altan sözlerine sunlari da ekledi: “Yurtdisindaki çalismalara geçmeden önce yurtiçine ilgilendiren önemli bir gelisme oldu. Kasim ayinin basinda Kizilhaç Kizilay Dernekleri Federasyonu'nun Genel Kurulu vardi burada. Türk Kizilayi Avrupa bölgesi baskan yardimciligini kazandi bu göreve geldi. Insallah bu yaklasik 54 ülkede çok daha fazla aktif olacak.”

2012 YILINDAN BERI BANGLADES’TE ÇALISMALAR YAPIYORUZ

Altan sözlerini su sekilde sürdürdü: “Önceki gün de Sayin baskanimiz Sayin Basbakanimiz ile birlikte Banglades’teydi. Banglades’te Arikanlilara yapilacak olan barinma üniteleri ile ilgili görüsmeler yapildi. Ayrica arkadaslarimiz zaten 2012 yilindan beri zaten bölgede çalismalar yapiyorlar. En son bu krizde de yogun bir sekilde oradayiz. Oradaki çalismalarimizda inceleme denetleme ve daha baska neler yapilabilir, hem bölgede bulunan arkadaslarimizla hem de Banglades Kizilay’i ile görüsmeler yapiyoruz. Oradaki insanlarin duygularini nasil giderebiliriz nasil yardimci olabiliriz bunlarla ilgili görüsmeler yapildi.”