Sağlık
Giriş Tarihi : 04-04-2021 22:57   Güncelleme : 04-04-2021 22:57

Şüphelenen Vatandaş Teste Koşuyor

Covid-19 vakalarının ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de artması ve hasta sonu yasaklarının gelmesiyle birlikte, Covid-19 test alanlarına müracaat edenlerde ciddi oranda artış meydana geldi. En küçük bir rahatsızlıkta dahi vatandaşlar test merkezlerine akın etmeye başladı.

Şüphelenen Vatandaş Teste Koşuyor

Covid-19’un yoğunluk oranını gösteren Türkiye haritasının büyük bir bölümünün kırmızı renge dönmesi vatandaşları ciddi oranda etkiledi. Hastanelerdeki Covid-19 ile ilgili yoğun bakımların ve servislerin doluluk oranlarının yükselmesi ise vatandaşların endişelerini artırmaya devam ediyor. Diğer yandan hava şartlarından dolayı bünyesinde küçük bir burun akıntısı, kırgınlık, ateş yükselmesi gibi belirtiler gören ya da kendi durumundan şüphelenen vatandaşların ise Hastanelerin test alanlarında kalabalıklar oluşturmaya başladılar. Önce doktor kontrolünden geçirilen vatandaşlar doktor tarafından yapılan kontrolun ardından aşılama alanına yönlendiriliyor. Aşılama alanında ise zaman zaman yoğunluk nedeniyle de uzun kuyrukların da oluştuğu görülüyor.  

TESTLER NERDE YAPILIYOR

Covid-19 testleri Sağlık Bakanlığına izni ile açılmış hastanelerde yapılmaya devam ediyor. Başta İl Sağlık Müdürlüğü, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İnönü Üniversitesi TÖTM, İlçe Devlet Hastaneleri ve Malatya’daki bazı özel hastanelerde ise ücretli olarak yapılıyor.

A.Vahap Kaygusuz – Ali Nihat Yavuz (Özel Haber)