Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
08 AĞUSTOS Pazartesi 05:14
Advert

Advert

 “Su Ve Hayat”  Yarışması Sonuçlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından, suyun önemine vurgu yapmak amacıyla düzenlenen “Su ve Hayat” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışması sonuçlandı.

Kültür & Sanat
Giriş Tarihi : 29-03-2022 16:24
 “Su Ve Hayat”  Yarışması Sonuçlandı

Malatya genelinde tüm okulların katılım sağladığı yarışmada 824 adet eser değerlendirmeye layık görüldü. MASKİ Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle yarışmada kategorilerine göre; birinciye dizüstü bilgisayar, ikinciye dijital fotoğraf makinesi, üçüncüye tablet hediye edildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törene; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Demir, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Kaçmaz, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Kuluncak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Topal, Kuluncak İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Haydar Sevim, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. 

Açılış konuşması yapan MASKİ Genel Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ali Seydi Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda suyun önemine vurgu yapmak için ‘Su ve Hayat’ konulu yarışma düzenlediklerini belirterek, “1992 ‘de 22 Mart Dünya Su Günü olarak kabul edildi. Bizler millet olarak suyun öneminin her zaman farkındayız. Öğrencilerimizde de bu bilinci pekiştirmek için “Su ve Hayat” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenledik. 7000’den fazla eser yarışmaya katıldı. Her okul kendi kategorisinde ilk 3’e giren eserleri bizlere ulaştırdı. Bizlerde, İl Milli Eğitim’in görevlendirdiği jüri üyelerinin yapmış olduğu değerlendirme sonucunda her kategoride 1’den 10’a kadar değerlendirme yapıldı. Desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan başta olmak üzere, MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert’e, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve katılım gösteren tüm öğrencilere teşekkür ediyorum” dedi.>>HABER MERKEZİ

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR