Asayiş
Giriş Tarihi : 24-02-2015 16:04   Güncelleme : 24-02-2015 16:04

STK’lardan Uyusturucu operasyonu

Egitim, kültür, sosyal ve yardimlasma alanlarinda aktif olarak faaliyet gösteren ABIGENÇ ANKA PSIKIYATRI, BILSAM, ENSAR VAKFI, HAYAT VAKFI, ILIM YAYMA CEMIYETI, TIMAV, MESALE Dernegi öncülügünde düzenlenen programla Bagimlilikla Mücadele platformu yaptigi basin toplantisiyla “Amacimiz çocuklarimizin, zehir tacirleri tarafindan, insanligi tükenise götüren aliskanliklara sürüklenmesine mani olmaktir” degerlendirmesinde bulundu

STK’lardan Uyusturucu operasyonu

Bagimlilikla Mücadele Platformu Adina konusan Ahmet Kirma, “Son dönemlerde giderek artis gösteren; özellikle okul önlerini ablukaya alarak, kendi sermayeleri için gençlerimizi hedef tahtasi yapan, aslinda kendi nesillerinin de gelecegini karartan çevrelere karsi, insanlik adina insanca bir durus sergilemek gerekiyor. Çocuklarimizin sahipsiz olmadigini duyurmak, ocaklara ates düsürmek isteyen kirli senaryolara hayir diyecek bir ses çikarmak gerekiyor” dedi.

Bagimlilikla Mücadele Platformunu Malatya Büyüksehir Belediyesi, Yesilyurt Belediyesi ve 70 farkli STK tarafindan desteklendigini belirten Kirma, yaptigi açiklamada: “Ülkemizin gelecegine kastetmek isteyen, kazanmak istedikleri kirli parayla, gençlerimizi tüketmek isteyen her kim varsa, "girdiginiz yanlis ve tehlikeli yoldan dönün" diye haykirmaliyiz. Bunu hep birlikte yapmaliyiz. Kimse bu konuya bigâne kalmamalidir. Bilinmelidir ki; bu konuda hangi ocaga ates düserse, diger ocaklara sirayet eder ve yayilir. Ocaklarin hepsini sarar ve bütün bir sehri, bütün bir ülkeyi tükenise sürükler. Bu mesele "bana ne" denilerek sirt dönülecek bir mesele degildir” seklinde konustu.

1 Mart 2015 Pazar günü saat 13.00 te yapilacak "Bagimliliga Hayir" yürüyüsü düzenleyeceklerini ifade eden Ahmet Kirma,  Sizlerden de, giristigimiz bu insanlik mücadelesine ve toplumsal seferberlige destek istiyoruz. Çocuklarimizi yakmak isteyen her bagimliliga birlikte dur diyelim. Unutmayalim, her gün biraz daha gecikiyoruz, geciktikçe ocaklara ates düsüyor” ifadelerini kullandi.

Bagimlilikla Mücadele Platformu’nun gerçeklestirmeyi planladigi çalismalardan hakkinda bilgi veren Kirma,  yapilacak çalismalari söyle: “ Bagimlilikla Ilgili tüm paydaslarimizin katilacagi bagimlilikla mücadele çalis tayi düzenlemek. Madde bagimlisi bireyleri tespit etmek.  Bu kisilere yönelik "bireysel tedavi planlari" olusturmak ve uygulamaktir.  Bagimli bireylerin topluma kazandirilmasina yönelik sportif, kültürel, sosyal, sanatsal çalismalar yapmak ve meslek edindirme kurslari düzenlemek. Bagimli bireylerin tedavilerinin yapilacagi rehabilitasyon merkezleri olusturmak”.<<Remzi çata
k