Genel
Giriş Tarihi : 06-02-2021 23:10   Güncelleme : 07-02-2021 00:56

STK'lardan Rezalete Toplu Tepki

30 Ocak 2021 tarihinde İstanbul Boğaziçi Üniversitesi’nde sanat adı altında yapılan rezalet Malatya Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Başkanlığı organizesinde Kernek Camisi önünde yapılan ortak açıklama ile kınandı

STK'lardan Rezalete Toplu Tepki

Açıklama, Platform adına MTTB İL Başkanı Mehmet Sağdıç tarafından okundu. Okunan açıklamada şu ifadeler yer aldı. “30 Ocak tarihinde İstanbul Boğaziçi Üniversitesi’nde bir grup sapkın zihniyet, kutsallarımızın başında gelen Kabe-i Muazzama ’ya saygısızlık yapmışlardır. Büyük Türkiye ideali doğrultusunda hedefe doğru emin adımlarla yürüyen ülkemiz, bu yolda içte ve dışta çetin ve tarihi bir mücadele vermektedir. Hepimizin malumu üzere, son günlerde ülkemizde milletimizin kutsallarına hakaret eden bir güruh ve bu güruhun sapkın zihniyeti ile karşı karşıya kalmaktayız. Geçmişten gününüze, İslam’ın bayraktarlığını şan ve şerefle üstlenmiş bir milletin topraklarında, İslamiyet’e hakaret edilmesi kabul edilebilir bir davranış değildir. 30 Ocak 2021 tarihinde İstanbul Boğaziçi Üniversitesi’nde bir grup sapkın zihniyet, kutsallarımızın başında gelen Kabe-i Muazzama ’ya saygısızlık yapmışlardır. İslam’ın kutsallarına yaptıkları bu saygısızlık yetmezmiş gibi, sapkın zihniyetlerinin paçavralarını da Kabe’mizin resminin üzerine bırakmışlardır. Kutsallarımıza karşı sistemli bir şekilde kuşatma hareketi başlatan bu güruhun, tasmalarının dışarıda olduğunu bilmekteyiz.”

İMANLA İNKÂRIN SAVAŞI DEVAM EDİYOR

Açıklamanın devamında ise; “Tarih boyunca her zaman İslam’ı savunanlar ve İslam’a savaş açanlar olmuştur. İslam düşmanları bazen kendi elleriyle, bazen de maşalarıyla kutsallarımıza saldırmıştır. Bugün görünüyor ki, İslam düşmanları, milletimizi maşalarıyla yıldırmaya çalışmaktadır. 1453 yılında fethedilen İstanbul’da bu olayların yaşanması, fethe ve tarihimize gölge düşürmeye çalışsa da bu millet ve bu devlet, düşmanlarıyla nasıl mücadele edeceğini her zaman bilmiştir. Büyük çoğunluğunun Müslüman olduğu topraklarımızda İslam’a ve kutsallarına hakaret etmekten çekinmeyenlerin, sapıklık adına özgürlük çığırtkanlığı yapanların karşısında merhum Malcolm X’in “İslam’a sövmekten başka fikri olmayanlar, fikrin değil İslam’a sövmenin hürriyetini istiyorlar” sözü ile mücadelemize devam edeceğimizi bildiriyoruz. Bizler Milli Türk Talebe Birliği gençliği olarak, İlim ve irfan yuvası olması gerekirken, bu tip sapkınlıkların yuvasına dönüştürülmeye çalışılan eğitim kurumlarımızı ve ülkemizi her daim koruyacağımızı ve dinimizin tüm değerlerine sahip çıkacağımızı buradan haykırıyoruz ve Kıyasıya bir savaştı bu, Haç ile Hilalin, Batı’yla Doğu’nun, imanla inkârın savaşı diyoruz” ifadeleri yer aldı.

 

Ali Nihat Yavuz