Malatya
Giriş Tarihi : 05-10-2021 15:49   Güncelleme : 05-10-2021 16:04

STK’lar Toplumun Vazgeçilmez Unsurlarıdır

Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı İhsan Akın, kısa bir süre önce Malatya Barosu Başkanlığına seçilen Avukat Onur Demez’i ziyaret etti. Baro Başkanı Av. Onur Demez, Dernekler ve STK’ların toplumun vazgeçilmez unsurları olduğunu kaydederek, birlik ve beraberlik içinde çalışacaklarını söyledi.

STK’lar Toplumun Vazgeçilmez Unsurlarıdır

Gerçekleşen ziyarette, Malatya Baro Başkanı Onur Demez, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Sayın başkanıma ve değerli yönetim kurulu üyelerine bu nazik ziyaretleri için öncelikle çok çok teşekkür ediyorum. Sayın başkanım Malatya'da çok en çalışan derneklerimizden, birliklerimizden birinin başkanlığını yapmaktadır. Kendisini öncelikle tebrik ediyorum. Çünkü bu tür dernekler, olsun STK lar olsun, bunlar bu toplumun nefesidir. Bu toplumun sesidir. Siyasilerin, siyasi partilerin üstüdür. O nedenle bu noktada temel hak ve özgürlüklerin korunması noktasında ve toplumun sesi açısından çok önemli birimlerdir. Bizlerde barolar olarak temel hak ve özgürlüklerin korunmasında elimizden gelen her şeyi yapmaktayız. Bu noktada derneklerle STK larla birlik içerisindeyiz. Onlar bu toplumun vazgeçilmez unsurlarıdır. Sayın başkanıma bu nazik ziyareti için çok teşekkür ediyorum. Yönetim kurulu üyelerine de aynı şekilde teşekkür ediyorum. Bizler bu saatten sonra inşallah birlikte, beraber üstümüze düşen, Baro adına ne gerekiyorsa beraber adımlar atmak için hazırız. Kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE ÇALIŞACAĞIZ

Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı İhsan Akın, ise yaptığı konuşmada ; “Sayın Baro Başkanımız Onur Demez, yıllardır beraber çalıştığımız, bizlere de yetiştiricilerimize de üreticilerimize de katkısı olan değerli bir avukat arkadaşımız. Sürekli sahada olan, sürekli İnsanlarla iletişim halinde olan, genç ve koşturan kardeşimiz. Böyle bir avukatımızın baro başkanı olması bizleri ziyadesiyle sevindirmiştir. Kendisini çok çalışkan, birebir tanıdığımız, ailece de bildiğimiz için bundan dolayı, Malatya için de kendisi için de bir şanstır inşallah.  Ben tekrar hayırlı uğurlu olsun diyorum Bizler de gerek yetiştiricilerimizle gerek üreticilerimizle gerek se de çiftçilerimizle  de Baro Başkanımızın yanındayız. Kendisine Allah hayırlı uğurlu etsin diyorum. Gerek tarım platformu olarak, gerekse de Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği olarak bizler, yıllardır çalıştığımız bir arkadaşımızın özellikle baro başkanı olması Malatya için gerçekten bir şanstır. Geçmişte zaten yönetimdeydi, bu konuda tecrübesi de var. İletişimi de çok iyi. Ben tekraren bütün üyelerimizi adına kendisine ve yönetimine Hayırlı uğurlu olsun diyorum. Allah utandırmasın inşallah çalışmalarda da her türlü konuda da kendisine başarılar diliyor, bizleri kabul ettiği için kendisine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.  Yapılan konuşmaların ardından Birlik Başkanı İhsan Akın, Baro Başkanı Onur Demez’e koyun yününden dokunmuş  duvar halısı hediye etti.

A.Vahap Kaygusuz – Ali Nihat Yavuz