Malatya
Giriş Tarihi : 05-07-2017 18:17   Güncelleme : 05-07-2017 18:17

“STK’lar Mazlumlara El Uzatiyor”

STK’larin mazlumlara umut olma noktasindaki rolüne dikkat çeken Milletvekili Mustafa Sahin, “Yüzyillardan beri, ister Afrika bölgesi olsun, ister Ortadogu’da ve Balkanlar’da olsun, ister Kafkaslar’da olsun ister Türki Cumhuriyetlerde olsun, oralarda yasayan mazlum ve sikinti içerisindeki insanlara yardim eli uzatan çok degerli sivil toplum kuruluslarimiz var. Yurt disi ziyaretlerimiz sirasinda bizler bu hizmetlere yakindan sahit oluyoruz.” dedi

“STK’lar Mazlumlara El Uzatiyor”

>>M. ALI GÜNAYDIN

Malatya Toplum Gönüllüleri Kardeslik Platformu aylik Mutat toplantisini gerçeklestirdi. Yesilyurt Belediyesi Beylerderesi Sosyal Tesislerinde Yesilyurt Belediye Baskani Haci Ugur Polat’in ev sahipliginde düzenlenen toplantiya; AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Sahin ile Malatya ve çevre illerden katilim gösteren sivil toplum kuruluslarinin baskan ve yönetim kurulu üyeleri katildi. STK’larin yardima muhtaç mazlumlara dünyanin her yerinden el uzattigini dile getiren AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Sahin, “Kadim medeniyet kültürümüze uygun hareket eden sivil toplum kuruluslarinin içerisinden gelen insanlariz, yeni neslimize en azindan bizlerin birakmis oldugu yerden gönül rahatligiyla bu davayi en ulvi bir noktaya tasimanin gayreti içerisinde olan çok sayida sivil toplum kuruluslarina sahip oldugumuz için ne kadar övünsek azdir. Bizim en büyük kanayan yaramiz ister Afrika bölgesi olsun ister Ortadogu’da olsun, ister Balkanlar’da olsun, ister Kafkaslar’da olsun ister Türki Cumhuriyetlerde olsun yüzyillardan beri ileri gelen, oralarda yasayan mazlum ve sikinti içerisindeki insanlara yardim eli uzatan çok degerli sivil toplum kuruluslarimiz var. Yurt disi ziyaretlerimiz sirasinda bizler bu hizmetlere yakindan sahit oluyoruz” dedi.

“MILLETIN MAYASI VE DOKUSU SAGLAM”

Mayasi ve dokusu saglam bir millet kavramina sahip olduklarini ifade eden Milletvekili Sahin, “28 Subat döneminden sonra özellikle Türkiye Müslümanlarinin yasamis olduklari sikintilari hepimiz derinden yasadik. Bizim kusagimizdaki arkadaslarimiz bu zor ve sikintili süreçleri çok derinden hissetti, o günlerden bugünlere nasil geldigimizi hepimiz yakindan görüyoruz. Bizler bugünlerimize hamd ediyoruz. Bu ülkede insanlarin dini inançlardan dolayi nerelere sürüldügü, 12 yasindan önceki çocuklarimiza dinimizin ögretilmedigi yillari unutmadik. Bugün yollari çikip adalet isteyen insanlarin, o gafillerin, o bedbahtlarin iktidarda olduklari dönemlerde adalet neredeydi, iste bu sorulara onlar cevap versinler. O dönemi görmemek için kafalarini kuma sokan bu zavallilar simdi ne yapiyorlar ucu disarida olan bir projeyi hayata geçirmenin gayretindeler. Gezi olaylarinda basaramadilar arkasindan 17-25 Aralik depremini yasatmak istediler olmadi ardindan boyun egdiremedikleri Cumhurbaskanimiz Recep Tayyip Erdogan’i ameliyat masasindayken MIT Müstesarini içeriye alma hesaplari yaptilar orda da basarili olamadilar. Çünkü o mazlum cografyadaki magdurlarin duasi hep bizimle birlikte oldu, bizi ayakta tutan o dualardir. Bizler güçlü oldugumuz müddetçe aramiza nifak tohumu ekmek isteyenler hep basarisiz olacaklardir. Ve nihayetinde sözüm ona hiçbir zaman Islami bir hassasiyeti, Islami bir dava ugruna çalismadiklarina sahit oldugumuz bir malum yapi ve Pensilvanya’da ki bunagin kontrolünde bu ülkedeki Müslümanlari birbirlerine düsman etmeye çalistilar. Dünya ölçeginde nerede bir mazlum, magdur varsa onlarin dertleriyle hemhal olmayi hiçbir zaman düsünmeyen bu malum yapi bizim 40 yillik beyin gücümüzü derdest ettiler. 15 Temmuz’da erken öten horozun kafasinin kesilmesine neden oldu ve o gün yollara çiktigimiz zaman her kesimden vatan askiyla ülkesine sahip çikip dillerinde tekbir ellerinde Türk Bayragiyla sokaklari dolduran insanlarimiz “biz bu ülkeyi Gâvurlara birakmayacagiz” diyerek tankin önüne canini siper etmistir. Bizler mayasi ve dokusu saglam bir milletiz, hainlere ve ihanet edenlere asla geçit vermedik, vermeyecegiz” seklinde konustu.

“STK’LAR 15 TEMMUZ’DA GÖREVLERINI YAPTI”

Programa ev sahipligi yapan Yesilyurt Ilçe Belediye Baskani Haci Ugur Polat, STK’larin 15 Temmuzda görevlerini yerine getirdiginin altini çizerek sunlari ifade etti, “Eger sizler, üyeleriniz, aileleriniz ve sizi sevenler sokaga çikmamis olsaydi, meydanlara çikip tanklara, uçaklara ve silahlara karsi kalbinde vatan aski dilinde tekbirle durmamis olsaydi bizler bugün bu ülkede yasamiyor olacaktik. Türkiye, Suriye ve Irak gibi parçalanmaya dogru yol alacakti.  Misir ve Libya ile operasyonuna bati dünyasinin bir sonraki hedefi ise;  güzel vatanimizi, topraklarimizi ayni sekilde kargasanin hüküm sürdügü, kardesin kardesi öldürdügü bir ülke haline getirmek istediler. Ancak Allah’a sükürler olsun aziz milletimiz Gezi olaylarindan itibaren hep uyanik davrandi, tepkisini ortaya koydu, Cumhurbaskanimizin arkasinda çok saglam bir durus sergiledi. Milletimiz 17-25 Aralik ve 6-8 Ekim operasyonlarinda hiç sarsilmadi, dimdik durdu. Bu alçak insanlar, batiya satilmis hainler din ve Islam adina bu milleti soyan bu alçaklar en son yapacaklarini yaparak bu milletin silahlarini bu millete karsi kullandilar. Bizler darbe kalkismasinin yasandigi günlerde meydanlara tekbirlerle çiktik, çünkü bizi koruyacak baska hiçbir sey yoktur. Birligimizi, beraberligimizi ve kardesligimizi korudugumuz müddetçe milletimizin karsisinda hiçbir güç duramaz, o gün birlik ve beraberligimizden aldigimiz o sarsilmaz gücümüz sayesinde vatanimiza, bayragimiza sahip çiktik. Bu milletin sirtini hiçbir güç yere getiremez. 15 Temmuz hain darbe kalkismasinda hayatlarini kaybeden kahramanlarimizi anmak ve unutturmamak adina 15 Temmuz Cumartesi günü Malatya’da bazi etkinlikler düzenlenecek, Yesilyurt Belediyesi olarak bu organizasyona sonuna kadar destek veriyoruz. Tüm kardeslerimizi ve hemserilerimizi bu etkinliklere katilmaya davet ediyorum.”

“HAINLERIN KARSISINDA KARARLILIKLA MÜCADELE EDECEGIZ”

Malatya Toplum Gönüllüleri Kardeslik Platformu adina basin metnini okuyan Osman Aslan, “Malatya Toplum Gönüllüleri Kardeslik Platformu aylik mutat toplantimizi Gerçeklestiriyoruz. Aylik toplantilarimiz sonbahara kadar yapilmayacaktir. Kritik süreçlerden geçen ülke gündemi gerektirdigi takdirde olaganüstü toplanabiliriz. Hain bir darbe ihanetinin yil dönümü arifesindeyiz. Bu vesile ile vatani, milleti, bayragi ve dini ugruna canini göz kirpmadan veren sehitlerimizi bir kez daha rahmetle sükranla yâd ediyor, yarali ve hasta gazilerimize Allah'tan sifa diliyoruz. Üzülerek ifade edelim ki üzerinden bir yil geçmesine ragmen Pensilvanya hainin pesinden gitmeye devam edenler olmakla birlikte magdurlarin davalari sonlandirilmamis ve sistemde ki Kripto hainler tamamen ayiklanamamistir. Platform olarak Müslümanlarin yerel ve genel sorunlarini dile getirmeye, hainlerin karsisinda kararlilikla mücadeleye destek verecegiz. Uyusturucu ve fuhsun ilkokullara kadar inme sebepleri arastirilmali önleyici tedbirler alinmalidir. Toplumun manevi degerleri her gecen gün biraz daha yozlasmaktadir. Gerek hükümet ve gerekse sivil toplum örgütleri olarak bu tasin altina elimizi koymaliyiz. Gençligimizin kazanilmasi için ne gerekiyorsa yapmaliyiz. Demokratik bir hak olarak sunulan seçmeli Kuran-i Kerim, siyer ve temel dini bilgiler derslerinin seçilmesinin tesvik edilmesinde gereken özenin idareciler tarafindan gösterilmesi bu oranlarin neden yüzde % 7 Here kadar düstügü arastirilmalidir. Bizim inanç örf ve adetlerimize uymayan davranislar bir yasam biçimi olarak gençlerimize empozedilmesini önlemek adina yerel yöneticilerinin gençlerimizi kitap okuma ve dini sosyal aktiviteleri tesvik edici çalismalarini arttirmalidir. Bütün bu saydiklarimizin yapilmasi için STK' lar olarak sonuna kadar destek veriyoruz ve zaman kaybetmeden icraata geçirilmesini bekliyoruz” diye konustu.