Siyaset
Giriş Tarihi : 27-03-2014 18:44   Güncelleme : 27-03-2014 18:44

Sosyal baris tesis edilecek

MHP Hekimhan Belediye Baskan adayi avukat Taner Özhan, maden sirketleriyle ilçe halkinin karsi karsiya getirilmeyecegini belirterek, “Sosyal baris tesis edilecek. Hekimhan Belediyesine bagli sirketlerde herkese is verilecek issiz genç kalmayacak” dedi

Sosyal baris tesis edilecek

Seçimlere az bir süre kala iktidar muhalefet arasindaki amansiz yaris kizisti. Iddiali projelerle seçmeni kendine çekmeye çalisan adaylarin heyecani katlandi. MHP Hekimhan Belediye Baskan adayi avukat Taner Özhan, Hekimhan’da ipi gögüslemek için çalismalarini soluksuz sürdürdü, ilçeyi ayaga kaldiracak mega projelerle iddiasini ortaya koyan Özhan, ilçedeki rüzgari tersine estirmeye çalisacak.

Hekimhan’in gelecegine yön verecek projelerin ilçe seçmenini heyecanlandirdigini söyleyen Özhan, projelerini söyle dile getirdi: “SULAMA GÖLETLERI: Tüm köylere tüm kaynaklari israf etmeden degerlendirilecek.

TASHAN’IN ÇEVRESI: Yeniden düzenlenerek içi ve disi yasayan yerel ürünlerin degerlendirildigi el ürünlerinin satildigi tarih kokan mekanlara çevrilecek.

ISTASYON: Maden yüklemek için sehir merkezinin disina istasyon açilmasi için gereken yapilacak, toz kir Hekimhan’dan uzaklastirilacak. Tarihi mekanlar restore edilecek.

ÇEVRE YOLU: Çevre yolu düzenlenerek, ticarete açilacak.

KARABAYIR:  Giris güzel ve liyakatli olarak yapilacak.

YENI DEVLET HASTANESI: Hastaneye çevre köylerin daha hizli erismesi için hem kuzeyden hem güneyden kusak yollar açilacak.

ILÇENIN IMARI DÜZENLENECEK: Sehir imar plani yeniden düzenlenecek. TOKI ve diger toplu konut yapan firmalarin Hekimhan’a, ferah güvenli güzel evler yapmasi saglanacak.

KÜLTÜR TURIZMI: Bu sektör desteklenecek bu ugurda cami, cemevi, kilise ve her tür tarihi önem arz eden yapilar, yapilacak, onarilacak, hizmete açilacak. Girmana kanyonundan Kursunlu’dan, Ugur pinardan ala kiliseye, Tashan’dan Alacahan’a çevre köylerdeki tarihi ve anitsal yapilarin gezilecegi, konaklamali, güzergah belirlenerek, Divrigi'ye uzanan hat turizme açilacak, Selçuklu yolu ismiyle kültür ve turizm yolu yapilacak. Sportif havaalani yapilacak

ÜRETICI BIRLIKLERI KURULACAK: Yeni ticaretin temeli birlikler desteklenecek.

KÖY YOLLARI: Örümcek agi gibi merkeze baglanacak bir kez yapilacak tam yapilacak. Egitim ve ögretimin kalici, kaliteli olmasi için ögretmen ve okullara, hastanelere ve doktorlara, güzel ferah kaloriferli konutlar saglanacak.

EFLATUN CEM GÜNEYIN EVI RESTORE EDILECEK: Kültür varligi olan Eflatun Cem Güney'in evi restore edilerek, kütüphaneye ismi verilecek eserleri sergilenecek. Park ve bahçeler yapilacak.

EGITIME DESTEK VERILECEK: Her tür egitim kurumu desteklenecek, bilim yarismalari düzenlenecek, özel egitim kurumlan tesvik edilecek, her tür özür grubuna egitim meslek edinme hakki verilecek.

AKILLI HIZMET: Sokak ve caddeler numaralanacak, akilli hizmet masasinda hizli hizmet alimi saglanacak; tüm mahalleler ve binalar elektronik ortamda hizmete kavusacak, hizmet ayaklarina gelecek. Hekimhan ve mahalleleri temizlik ve hijyenle anilacak.

SPOR ETKINLIKLERI: Gençlik merkezi kurulacak, her tür aticilik, eskrim, okçuluk, dagcilik, tenis, futbol, voleybol her tür spor dali Hekimhan'a getirilecek.

ÜRÜNLER INTERNETTEN SATILACAK: Üretilen, kayisi, ceviz, dut, pekmez, kuru üzüm için internetten satis yöntem ve usulleri kurslarla ögretilerek, anlasmali kargolar ile masrafsiz ve dogrudan satis usulleri getirilecek.

SOGUK HAVA DEPOSU: Yapilacak korumayla mevsimi geçse dahi meyvelerin satisi saglanacak, bu depoya süt ve süt ürünleri için ayri bir bölüm eklenerek, kurulacak mandiralarda toplanan sütler degerlendirilecek.

ILÇE SIRINLESTIRILECEK: Sehrin anit yapilarla çevre düzenlemesi yapilarak modern sirin bir ilçe görünümü saglanacak.

KONAKLAMA YERI: Çevre köy ve mahallelerden Hekimhan’a gelen vatandasin, kalabilecegi, zamanini geçirecegi, temiz, ucuz, konaklama yeme içme ve diger ihtiyaçlari görülecek insanca muamele görecekler.

ESIT HIZMET: Ilçe halki üzerindeki ümitsizlik kirilacak, tüm vatandaslarimizin esit hizmete layik olmasi saglanarak sosyal esitlik ve baris tesis edilecek kimse kimsenin ötekisi olmayacak.

ISSIZ GENÇ KALMAYACAK: Sosyal baris tesis edilecek maden sirketleriyle ilçe halki karsi karsiya getirilmeyecek. Belediyeye bagli sirketlerde herkese is verilecek issiz genç kalmayacak.

ÇIFTÇI DESTEKLENECEK: Belediye içinde tarimsal hayvansal sulama, gölet toprak analizi ve projeler yapan destekleyen birim kurulup köylünün çiftçinin hizmetine sunulacak.”

TANER ÖZHAN KIMDIR?     

1994’de Istanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmustur.  Malatya Barosuna kayitli olarak avukatlik yapmaktadir. Çalisma alani Özel Hukuk dalinda bosanma, velayet, kisilik haklari, emlak, tazminat, is ve vergi davalaridir. Daha önce Milli Savunma Bakanligi Askeri NATO Tesislerinin avukatligini yapmistir. Malatya Belediye Meclis Üyeligi ve Malatya Il Trafik komisyonu üyeligiyle Tüketici Haklari Malatya Subesinin hukuki danismanligini; Malatya Barosu Yönetim kurulu üyeligini, Hekimhan Is Adamlari Dernegi baskanligini yapmistir. Sivil Havaciliktan lisansli microlight pilotudur. THK Istanbul Havacilik Kulübü Dernegi ile THK Istanbul Havacilik Kulübü Dernegi Iktisadi Isletmesinin avukatligini yapmistir. Halen Gökçe belediyesi; Ipekyolu belediyesi ve  Malatya Eczacilar Odasinin avukatligiyla serbest avukatlik yapmaktadir.