Malatya
Giriş Tarihi : 28-08-2017 14:07   Güncelleme : 28-08-2017 14:07

“Son Günlere Birakmayin”

Saç ve cilt bakimi hem bayanlar için hem erkekler için vazgeçilmez bir faaliyet olarak görülüyor. Bayram öncesi saç ve cilt bakimi yapmak isteyenler simdiden kuaförlerin yolunu tuttu. Bayramin yaklasmasiyla birlikte saç ve cilt bakimi noktasinda talebin arttigini dile getiren Kuaför Sener Eroglu, “Malum oldugu gibi bizim kültürümüzde vardir, biz islerimizi genelde son günlere birakiriz. Son zamanlara biraktigimiz zaman yigilmalar meydana geliyor ve iyi bir hizmet vermek zorlasiyor. Vatandaslarimizin daha iyi hizmet almalari adina kisisel bakimlarini son günlere birakmamasini tavsiye ediyoruz.” dedi

“Son Günlere Birakmayin”

M. ALI GÜNAYDIN (ÖZEL HABER)

Kurban Bayraminin yaklasmasiyla birlikte saç ve cilt bakimi yapacak vatandas kuaförlerin yolunu tuttu. Hem bayanlar için hem erkekler için vazgeçilmez olan saç ve cilt bakimi daha güzel ve iyi görünmek için yapiliyor. Erkeklere saç ve cilt bakiminin yaninda artik Manikür ve pedikür de yapiliyor. Bayanlar da ise saç, cilt bakimi, maske, manikür, pedikür uygulamalari yapiliyor. Bayramin yaklasmasiyla birlikte Saç ve cilt bakimi noktasinda talebin arttigini dile getiren Kuaför Sener Eroglu, “Malum oldugu gibi bizim kültürümüzde vardir, biz islerimizi genelde son günlere birakiriz. Son zamanlara biraktigimiz zaman yigilmalar meydana geliyor ve iyi bir hizmet vermek zorlasiyor. Vatandaslarimizin daha iyi hizmet almalari adina son günlere birakilmamasini tavsiye ediyoruz. Manikür ve pedikürde tek kullanimlik malzemeler kullanmak gerekiyor. Saglikli ve Hijyenik ortamda saç ve bakim yapiyoruz, çünkü insan sagligi açisindan bu çok önemli bizim için. Saç, yüz bakimi, Manikür ve pedikürde muhakkak kaliteli, saglikli ürünler kullanmak lazim, özellikle Manikür ve pedikür saglik açisinda daha önemli oldugu için bakim malzemelerinde tek seferde kullan at uygulamasini yapiyoruz.” dedi

SAÇ VE CILT BAKIMINDA HIJYENE DIKKAT

Saç ve cilt bakimi ile ilgili tavsiye ve önerilerde bulunan Kuaför Sener Eroglu, “Erkeklerde yogun olarak saç ve cilt bakimi yapiyoruz. Bunun yaninda son dönemde artmaya baslayan erkeklere saglikli bakim dedigimiz manikür ve pedikür hizmeti de dâhildir. Bayanlarda ise ayni sekilde saç, cilt bakimi, maske, manikür, pedikür gibi uygulamalar yapiliyor. Erkek tiraslarinda son dönemde popüler olan saç modellerini müsterilerimize uyguluyoruz. Müsteri tercihine göre bir model belirliyor. Bayan kuaföründe de ayni sekilde farkli ve hiç denenmemis saç modellerini uyguluyoruz. Manikür ve pedikürde tek kullanimlik malzemeler kullanmak gerekiyor. Saglikli ve Hijyenik ortamda saç ve bakim yapiyoruz, çünkü insan sagligi açisindan bu çok önemli bizim için. Saç, yüz bakimi, Manikür ve pedikürde muhakkak kaliteli, saglikli ürünler kullanmak lazim, özellikle Manikür ve pedikür saglik açisinda daha önemli oldugu için bakim malzemelerinde tek seferde kullan at uygulamasini yapiyoruz. Buraya gelen müsterilerimizin de sagliga ve Hijyene dikkat ettiklerini biliyoruz ve bu noktada dikkat etmeye gayret gösteriyoruz. Kuaför hizmetlerinde saglik açisindan havlularin temiz olmasi lazim ve gün içerisinde her müsteri ayri havlu kullanilmasi gerekiyor. Bir müsteriye uygulanan havlu o gün içerisinde baska müsteriye uygulanmaz, yikanir ve bir sonraki gün tekrar kullanilir. Istanbul’dan saç bakimi ile alakali olarak yeni bir cihaz getirttik.” seklinde konustu.

“KUAFÖRÜNÜZDEN RANDEVU ALIN”

Bayramin yaklasmasiyla birlikte vatandaslarin kuaför ihtiyaçlarini son günlere biraktigini belirten Kuaför Eroglu su tavsiyede bulundu, “Bayram yogunlugumuz basladi diyebiliriz, biz tatili olmayan bir ildeyiz ve buna göre hizmet vermeye çalisiyoruz. Malum bayram yaklasiyor, müsterilerimiz randevu aliyor. Burada bulunan müsterilerimizin daha fazla beklemeleri için randevu almalarini istiyoruz. Çünkü çok yogunluk oluyor ve talebe cevap veremiyoruz. Bu aslinda tüm kuaförler için de geçerli, çünkü bayram yaklasinca vatandas tirasini son günlere birakiyor ve son günlerde büyük yigilmalar oluyor. Kuaför sektörü sonuç itibari ile insanin kisisel bakimi ile alakalidir. Erkekler bakim saç ve sakalda baslar, kadinin da ayni sekilde bakimi saçlari ve cildiyle baslar. APL cihazinin Kuaförlerde kullanilmasi için Cumhurbaskanimiz tarafindan bir yasa çikarildi, biz de bunu degerlendirip en kisa zamanda bu sistemi uygulamaya çalisacagiz. Malum oldugu gibi bizim kültürümüzde vardir, biz islerimizi genelde son günlere birakiriz. Son zamanlara biraktigimiz zaman yigilmalar meydana geliyor ve iyi bir hizmet vermek zorlasiyor. Biz de vatandaslarimizdan istiyoruz ki son zamanlara birakmayalim, bir an önce Kuaför ihtiyaci olanlar vakit varken yapmaya çalisalim veya önceden kuaförlere gitmeden önce randevu alarak gidelim. Her insanin illaki bir kuaförü, terzisi, tatlicisi, kasabi vardir. Saç ve cilt bakimi diger seylere göre çok farklidir, daha iyi hizmet almalari adina son günlere birakilmamasini tavsiye ediyoruz.”

ERKEKLERE CILT BAKIMI, MANIKÜR VE PEDIKÜR

Son dönemde erkeklerin cilt bakimi, manikür ve pedikür için talebin arttigini ifade eden Kuaför Eroglu, “Erkeklerde son dönemde maskeli cilt bakimi artti. Hatta Malatya’da çok yogun bir talep oldugunu söyleyebiliriz. Her yerde uygulaniyor, fakat cilt maskesi siradan bir sey degil. Çünkü her cilt maskesi gerçek cilt maskesi degildir. Malzemenin kaliteli ve içerisinde herhangi kimyevi bir maddenin bulunmayan bitkisel, Parapein içermeyen bir ürün olmasi gerekiyor. Cilde her hangi bir zarar vermeyecek ve tüm cilt tiplerine uygun bir maske olmasi gerekiyor. Çünkü 7 tüp cilt vardir, her cilt tüpüne göre ayri ayri maske uygulanmasi gerekiyor. Birinin cildi yagli, birinin karma, birinin ki yagsizdir, birinin cildi daha uyarlidir yani hassastir. Bundan dolayi her cilt tipini analiz edip ona göre islem yapariz, cilt bakimi bu sekildedir ve siradan bir bakim yapilamaz. Cilt maskesi öncesi yüz cilt sütü ile temizlendikten sonra bunu uygulariz, buharli uygulamayla ciltteki siyah noktalari, gözenekleri tek tek temizleriz. Uygulama öncesi ve sonrasi çekimler yaparak müsterilerimize sonuçlari gösterebiliyoruz. Erkeklere uygulanan bir manikür, pedikür hizmetimiz var. Günümüzde manikür ve pedikürün anlami su, saglikli el ve ayak bakimidir. Futbolcular futbol oynadiklari için ayak tirnaklari zarar görmesin diye burada el ve ayaklarina manikür ve pedikür yaptiriyorlar. El ayaktaki batik tirnaklarini temizligini, bakimini yapiyoruz. Ayaklarda ve topuklarda da her hangi bir sey gerektiginde yardimci oluyoruz. Tabi erkek müsterilerimiz bu tür seyleri kalabalik ortamda yapmaktan rahatsiz olabiliyor veya daha rahat hissedemiyor, bunun için VIP hizmeti dedigimiz tek kisilik odalarimiz var. Burada müsterileri rahat bir sekilde tek basinda bu hizmetlerden yararlanabiliyor. Ayni sekilde örtülü bayanlar saç bakimi yapmak için geldiklerinde ortamda rahat olamiyor, biz de daha rahat bir sekilde bakimini yapmalari için tek kisilik odalarda bu hizmeti veriyoruz” diye konustu.

ÇOCUKLARA TIRAS EGLENCELI HALE GELDI

Çocuklara tirasi eglenceli hale getirmek için bazi etkinliklerin yaptigini vurgulayan Eroglu söyle konustu, “Çocuk Kuaförü fikrini ilk olarak Malatya’da tasarim haline getirdik. Çocuklar burada tiras olurken eglenerek, Çizgi Film seyrederek hosça bir vakit geçiyor. Bilindigi gibi çocuklar pek tiras olmayi sevmezler ve Ailelerini yaninda isterler, çekinirler. Biz de bunu bir Konsept haline getirerek tirasi eglenceli hale getirmeyi düsündük. Avrupa’da ve Türkiye’de Büyüksehirlerde vardi ama Malatya’da ilk olarak çocuk kuaförünü burada açtik. Özel günlerde Çocuklar için güzel sosyal faaliyetimiz oluyor. Ayni zamanda sehit ailelerinin çocuklarindan tiras ücreti almiyoruz. Bayram yogunlugu elbette her Kuaförde oldugu gibi bizde de oluyor. Mümkün oldukça her müsterimize ulasmaya ve güzel bir hizmet vermeye çalisiyoruz. Yeri gelmisken söylemis olalim, asla sehitlerimizi unutmayiz ve o sehitlerimizi yâd etmek için bir takim sosyal faaliyetler yapiyoruz. Örnegin 4 subemizdeki tüm personellerimizin tisörtü üzerine Sehit Eren Bülbül için #ErenIyikiVarsin ifadesini yazdirarak Eren Kardesimizi yâd ettik.”