Malatya
Giriş Tarihi : 12-06-2013 10:04   Güncelleme : 12-06-2013 10:04

Son duragi Malatya

Avrupa Birligi ve Türkiye Cumhuriyeti ortak finansmani ile yürütülen ‘Kamu Istihdam Hizmetlerinin Gelistirilmesi Operasyonu’ kapsamindaki, Türkiye Is Kurumu’nun (ISKUR) kampanya otobüsünün 22'nci ve son duragi Malatya olacak

Son duragi Malatya
ISKUR Malatya Il Müdürlügü tarafindan yapilan açiklamada, “Kampanya kapsaminda Dogu ve Güneydogu Anadolu Bölgesindeki 22 ili ziyaret edecek ve her ilde ikiser gün kalacak olan özel tasarlanmis ‘ISKUR Kampanya Otobüsü’ 12-13 Haziran 2013 tarihlerinde Malatya il merkezinde bulunacak. Otobüsteki ISKUR tanitim görevlileri, 2 gün süre ile Malatya’nin tüm bölgelerinde kisilerle yüz yüze görüsmeler yapacak. Görevliler, is arayanlar ve isverenlere sunulan hizmetlerin ötesinde, Isgücü Yetistirme Kurslari, Girisimcilik Programlari, Isbasi Egitim Programlari, Toplum Yararina Programlar, Is ve Meslek Danismanligi Hizmetleri, Issizlik Sigortasi, Kisa Çalisma Ödenegi gibi çesitli hizmetleri tanitacak. Ayrica ISKUR hizmetlerinden faydalanmak isteyen kisilere de il merkezinde park edecek olan otobüste ISKUR görevlileri tarafindan on-line kayit hizmeti sunulacak” ifadeleri kullanildi. Malatya öncesinde ziyaret edilen 21 ilde 30 bin 591 kisi ile yüz yüze görüsmeler yapilmis olup, 2 aylik kampanya süresince toplamda 22 ilde 22 bin kisiye ulasilmasi hedefleniyor” ifadeleri kullanildi.
Açiklamanin son bölümünde su cümlelere yer verildi: “ISKUR Tanitim Kampanyalarinin ilki 5 Mayis-29 Haziran 2012 tarihlerinde Karadeniz, Dogu Anadolu ve Iç Anadolu Bölgeleri’nde yer alan 21 ilde gerçeklestirildi. Bu kapsamda ziyaret edilen illerde 25 bin 607 kisi ile yüz yüze görüsmeler yapildi, 4 bin 164 kisinin ISKUR’a kaydi alindi.”