Malatya
Giriş Tarihi : 07-12-2015 14:14   Güncelleme : 07-12-2015 14:14

Somuncu Baba'da Çevre Düzenlemesi

Malatya’nin inanç turizminde önemli bir yeri bulunan Darende ilçesindeki Somuncu Baba Cami ve Külliyesi’nde, Malatya Büyüksehir Belediyesi tarafindan çevre düzenleme çalismalari yapiliyor

Somuncu Baba'da Çevre Düzenlemesi

 

Darende ilçe merkezinde Zaviye Mahallesi’nde bulunan cami ve külliyenin yollari standartlara uygun hale getiriliyor. Hava sartlarinin iyi gitmesi nedeniyle yapilan çalismalarin yarisi tamamlanmis durumda. Yollardaki alt yapi çalismalarini tamamlayan Büyüksehir Belediyesi, kaldirim, yol, istinat duvari, peyzaj, aydinlatma ve parke tasi döseme isine ise devam ediyor. Cami ve külliyenin çevresini degistirecek olan düzenleme çalismalarinin ardindan ziyaretçiler de artik daha rahat gezinme imkanina kavusacak.
Tohama Çayi’nin ikiye ayirdigi Darende de ilerleyen dönemlerde de çevre düzenleme çalismalarina devam edecek olan Büyüksehir Belediyesi, tarihi mekanlarin Malatya’ya kazandirilmasi anlaminda projeler üretiyor.

 

DARENDELILERDEN TESEKKÜR

 

Yapilan çalismalardan memnun olduklarini dile getiren Darendeliler, Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir’a tesekkür etti. Darende ilçesinde büyüksehir süreciyle birlikte bir kalkinma hamlesinin basladigini ifade eden vatandaslar, “Camimiz ile külliyemizin yollari Darende’ye yakisir hale getiriliyor. Binlerce turistin ziyaret ettigi mekanlar daha güzel bir görünüme kavusacak. Büyüksehir olmanin faydalarini Darende’nin her noktasinda görebilirsiniz. Allah bu hizmetleri üretenlerden razi olsun” dedi.