Malatya
Giriş Tarihi : 03-12-2017 17:31   Güncelleme : 03-12-2017 17:31

Soguk ve Yagis Uyarisi

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlügü Pazartesi'den itibaren Malatya, Elazig, Adiyaman, Tunceli ve Bingöl'de hava sicakliklarinin hissedilir derece azalacagini bildirerek, sali ve çarsamba günü için de yagis uyarisi yapti

Soguk ve Yagis Uyarisi

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlügü Elazig Bölge Tahmin ve Uyari Merkezi tarafindan yapilan açiklamada, "Halen mevsim normallerinin üzerinde sicakliklarin yasandigi ülkemizin Pazartesi gününden itibaren kuzeybati kesimlerinden baslayarak balkanlar üzerinden gelen soguk ve yagisli sistemin etkisinde kalacagi tahmin ediliyor. Soguk hava dalgasiyla birlikte hava sicakliklarinin 5-10 derece azalarak mevsim normallerinin altina inmesi bekleniyor. Hava sicakliklarindaki azalmayla birlikte Elazig, Malatya, Tunceli, Bingöl ve Adiyaman'in kuzey kesimlerinde kar yagislari görülecegi tahmin ediliyor" denildi. Pazartesi günü 5 ilde genelinde havanin parçali ve çok bulutlu geçecegini bildiren merkez," Sali günü bölgemiz genelini parçali ve yer yer çok bulutlu, aksam saatlerinden itibaren yagmurlu, yagislarin yüksek kesimlerde karla karisik yagmur ve kar yagisina dönüsmesi beklemektedir. Çarsamba günü bölgemiz genelinin çok bulutlu, Elazig ve Malatya karla karisik yagmur ve kar yagisli, Tunceli ve Bingöl kar yagisli, Adiyaman yagmurlu ve kuzey kesimlerinde karla karisik yagmur ve kar yagisli geçecegi tahmin edilmektedir, Persembe günü çok bulutlu, Cuma günü ise soguk ve yagisinin bölgemizi terk etmesi bekleniyor" denildi.

Merkez ayrica, iç ve dogu kesimlerde beklenen kar yagislarinin olusturabilecegi olumsuzluklara karsi dikkatli ve tedbirli olunmasi önerisinde bulundu.