Siyaset
Giriş Tarihi : 18-02-2021 16:51   Güncelleme : 18-02-2021 16:51

“Soğuk Hava Deposuna İhtiyacımız Var”

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, Merhum Başkan Vahap Küçük tarafından başlatılan çalışmaların yakın takipçisi olduklarını söyledi. İlçenin gelişmesi için çeşitli dallarda faaliyetler sürdürdüklerini kaydeden başkan Zelyurt, başta elma olmak üzere en büyük sıkıntının tarımsal ürünlerin mahfazasında yaşandığını kaydederek, bu amaçla soğuk hava deposuna ihtiyaçları olduğunu vurguladı

“Soğuk Hava Deposuna İhtiyacımız Var”

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt Vahap Küçük tarafından yapılan 130 yataklı hastanenin kısa süre içinde hizmete alınmasında son aşamaya gelindiğini, Vahap Küçük tarafından başlatılan projelerinin hayata geçmesi için yoğun çaba sürdürdüklerini ifade etti. Malatya Milletvekilleri ve Büyükşehir Belediyesinden de önemli destekler aldıklarının altını çizen Zelyurt, desteklerinden dolayı Malatya Milletvekillerine ve Büyükşehir Belediye Başkanına teşekkür etti.

YÖRESEL ÜRÜNLERİMİZİ DAHA İYİ DEĞERLENDİRMEK İSTİYORUZ

İlçenin gelişmesi için çeşitli dallarda faaliyetler sürdürdüklerini kaydeden başkan Zelyurt, başta elma olmak üzere en büyük sıkıntının tarımsal ürünlerin mahfazasında yaşandığını kaydederek, bu amaçla soğuk hava deposu konusunda ihtiyaçları olduğunu söyledi. Zelyurt, “Meyveciliğin gelişmesi için soğuk hava deposuna acil ihtiyacımız var. İlçede 2 tane özel soğuk hava deposu bulunmaktadır. Bunlar da yetiştirilen ürünlerin muhafazasında yeterli gelmemektedir. Bu nedenle yer ve saha incelemeleri yaparak bir soğuk deposu yapma hazırlıklarına başladık.  Bu konuda ilgili kurumlardan destek aldığımız takdirde belediyelerimizin de katkılarıyla ilçemize öncelikle bir soğuk hava deposu kazandırmayı planlıyoruz. Tarım alanında hububat başta olmak üzere yanında sebze yetiştiriciliğinin de önem kazandığı bir ilçedeyiz. Özellikle sebze yetiştiriciliğinde sulama sularımızın kaliteli olmasından dolayı sebze ve meyve alanlıdaki ürünlerimiz, Malatya başta olmak üzere çevre illerde de tercih edilmektedir. Bunların daha da geliştirilmesi için yetiştiricilerimizi de kooperatifleşme konusunda teşvik etmeye ve böylelikle ürünlerinin daha iyi şartlarda pazarlanmasına yönelik çalışmalar da yürütüyoruz. Böylelikle ilçedeki çiftçilerimizin de gelir artışı anlamın önemli kazanımlar elde etmesine neden olacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

A.Vahap Kaygusuz – Hanife Yiğit(Özel Haber)