Spor
Giriş Tarihi : 28-06-2021 13:13   Güncelleme : 28-06-2021 13:13

Siyah Kuşak Sınavı Tamamlandı

​​​​​​​Pandemi sürecinde, antrenmanlarına ara vermeden devam eden öğrenciler, yeteneklerini bugün yapılan KYU sınavında sergilediler. Sevinçleri yüzlerinden okunan öğrencilerin, kemerlerini antrenörleri Sedat Turgut tarafından, takdim edildi.

Siyah Kuşak Sınavı Tamamlandı

Altın Adamlar Spor Kulübü,  2021 yılı  2. Dönem  KYU SINAVI  ve 2021 yılı  1. dönem  Siyah Kuşak  1.DAN  sınavını Altın Adamlar Spor Kulübün de Gerçekleştirdi. Başarılı olan öğrenciler yeni kemerlerini Hocaları Sedat Turgut aldı. Heyecanın doruk doruk aktığı ve nefeslerin tutulduğu KYU sınavında, başarılar herkese mutluluk kattı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Sedat Turgut,”Her yıl belli aralıklarla, Karate Federasyonumuzun belirlemiş olduğu tarihlerde, yapılan KYU sınavının bugün salonumuzda, öğrencilerimizin 2021 yılı  2.dönem  KYU Sınavı  ve 2021 yılı  1.dönem  Siyah Kuşak  1.DAN  sınavı  yaptık.  Tüm öğrencilerim yıl boyunca çalışmalarını bugün sergileyerek, Kemer atladılar. TURGUT, buradan öz veri ile çocuklarını yılmadan bıkmadan haftanın belirli günleri çocuklarını , Karate antrenmanına getiren, Başta veliler olmak üzere, öğrencilerimi tebrik ediyorum. Bu günün küçükleri yarının büyükleri şampiyonları olacak, olan öğrencilerimizi, çocuklarımızı yetiştirmenin sevincini yaşıyoruz dedi. Bu sevinç tüm Malatya'mızın sevinci ve yatırımıdır. Bugün öğrencilerimiz birlikte güzelim Şehrimiz kemer atlamıştır. İlimizde her geçen gün karate do sporuna  katılım artmaktadır. Başta siz değerli basın mensupları olmak üzere, Karate do ya destek veren tüm her herkese çok teşekkür ederim.” dedi.

Sınav sonunda, tüm öğrenciler kemer atlamanın sevincini yaşadılar. Program Hatıra Fotoğrafları çekilmesiyle  son buldu.

Ebubekir Atilla