Türkiye
Giriş Tarihi : 21-11-2013 15:02   Güncelleme : 21-11-2013 15:02

Sivan Perwer'den Kiliçdaroglu ve Bahçeli'ye yanit

Basbakan Erdogan'in Diyarbakir programina Barzani'yle beraber gelen Sivan Perwer, Kiliçdaroglu ve Bahçeli'nin sözlerini yakisiksiz buldugunu söylerken Kürt olan Kiliçdaroglu'na ise çok daha sert çikti

Sivan Perwer'den Kiliçdaroglu ve Bahçeli'ye yanit
 Kürt sanatçi Sivan Perwer, Kemal Kiliçdaroglu veDevlet Bahçeli'nin kendisine yönelik  elestirilerine yazili açiklama ile yanit verdi.

'DERSIM ASILLI BIR KÜRT OLAN KILIÇDAROGLU'

Sivan Perwer yaptigi yazili açiklamasinda CHP Lideri Kemal Kiliçdaroglu'nun  elestirilerine , 'Dersim asilli bir Kürt olan CHP Genel baskani Kemal Kiliçdaroglu ise barisa verdigim destegi 30 yillik savasin en büyük trajedilerinden biri olan Roboski katliami  ile istismar edip sahsima saldirmasi ve iç politika malzemesi haline getirmesi samimi olmadigi gibi, sik da olmamis ve anamuhalafet partisinin genel baskanina hiç yakismamistir. Sayin Kiliçdaroglu'nun genel baskan oldugu partide irkçi, inkarci ve kafatasçi anlayislarin  sürekli  karsimiza çiktigini ve kendisinin bunlara tolerans göstermesi ortada iken, Kürt halkinin acilarini istismar etmesini kamuoyunun vicdanina birakiyorum.' ifadeleriyle yanit verdi.

'SAHSIMA SALDIRMAKTADIRLAR'

Perwer,  MHP Lideri Devlet Bahçeli 'MHP Genel baskani Bahçeli, dünyada bir insanlik suçu olarak görülen ve asagilanan irkçi bir anlayis ile sahsima saldirmasi barisa, sevgi ve kardeslige olan özlem ve çabalarimdan beni hiçbir sekilde alikoymayacaktir. Türkiye'de baris ve kardeslik duygularinin yükselmesi ve sahiplenilmesiherhalde çatisma kültüründen beslenen bu anlayisin panige sebep olmasina yol açmistir ve bu nedenle sahsima saldirmaktadirlar.' dedi.

'HIÇBIR SIYASI PARTIYE DESTEK SUNMAM'

Sivan Perwer, genel olarak hiçbir siyasi parti veya sahsa destek sunma veya övme gibi bir tavri olmadigini vurgulayarak, 'Ancak baris sürecini her türlü riski gögüsleyerek baslatan ve devam ettiren siyasetçileri bututumlarindan dolayi kutlamak ve tessekür etmek benim için bir sereftir. Umarim beni ucuz ve karsiliksiz bir sekilde elestiren sahsiyetlerde baris sürecine katki sunar ve kendilerinede böyleceen içten duygularimla tesekkür eder ve bunun için destek veririm.' ifadelerini kullandi.

haber 7