Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
03 TEMMUZ Pazar 23:47
Advert

Advert

Silahlı Kavgada Gözaltı Sayısı 11’e Çıktı

Malatya’da kafenin işletilmesi, alacak-verecek meselesi nedeniyle çıkan kavgada  2 kişinin öldürülmesi, 2’si ağır 6 kişinin yaralanması ile sonuçlanan cinayet olayına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltındaki şüpheli sayısının 11 olduğu bildirildi.

Asayiş
Giriş Tarihi : 21-06-2022 17:44   Güncelleme : 21-06-2022 17:48
Silahlı Kavgada Gözaltı Sayısı 11’e Çıktı

Olay, 18 Haziran Cumartesi günü Saat 16.15 sıralarında Akpınar Kuyumcular Çarşısı girişindeki kafede meydana gelmişti. Kafeyi işletenler ile sahipleri arasında işyerinin işletilmesi, alacak-verecek meselesi nedeniyle işyeri sahipleri ile işyerini işletenlerin bir araya gelmesi sonucu çıkan tartışma, karşılıklı darp ve silahlı kavgaya dönüşerek 2 kişinin ölümü 6 kişinin ise yaralanması ile sonuçlanmıştı. 

Olayın hemen ardından Malatya Emniyet Müdürlüğü ekiplerince  E.E., E.C.E., M.E. ve F.D.’S.K. ile birlikte 6 kişi gözaltına alınmıştı. Cinayetle ilgili soruşturmanın çok yönlü olarak devam ettiği ve son gözaltı işlemleri ile birlikte gözaltındaki toplam şüpheli sayısının 11’e yükseldiği öğrenildi. Olay mahallinde 5 tabanca ve 1 pompalı tüfek ele geçirilmişti.

>> Ebubekir Atilla 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR