Sağlık
Giriş Tarihi : 04-07-2017 14:14   Güncelleme : 04-07-2017 14:14

Sik Yasadiginiz Cilt Problemlerinden Kurtulun!

El lekeleri, genital bölge koyulasmalari, cilt çatlaklari kadinlarin en sik yasadigi cilt problemlerinin basinda geliyor. Uygulanan dogru lazer tedavi yöntemleri cilt problemlerini giderirken, saglikli ve güzel kalmanizi sagliyor

Sik Yasadiginiz Cilt Problemlerinden Kurtulun!

Memorial Kozmetik Dermatoloji Danismani Uz. Dr. Makbule Dündar, en sik yasanan cilt sorunlarina karsi neler yapilmasi gerektigini anlatti

CILT ÇATLAKLARINA ERKEN MÜDAHALE BASARIYI ARTIRIYOR

Cilt çatlaklari günümüzde oldukça önemli bir sorundur. Özellikle asiri kilo alip verme gibi durumlarda ya da ergenlikte hizli boy atma, hizli gelisme ve çesitli hormonal problemlerle birlikte cilt çatlaklarini görülmektedir. Hamilelik sonrasi dönemde de cilt çatlaklari yasanabilmektedir. Cilt çatlaklarinda eger kisi 3-6 ay gibi erken bir dönemde basvurmussa daha basarili sonuçlar saglanabilir. Fraksiyonel erbiyum YAG uygulamalari, erken dönemde basvuran kisilerde bir ay arayla ortalama 3 seansta yüzde 80-90 arasinda basari göstermektedir. Bazi çatlaklar zamanla kirmizidan koyu renk beyaza dönüsebilir. Bu tarz çatlaklarda da seans sayilari artirilarak basarili sonuçlar elde edilebilmektedir.

EL LEKELERINDEN PRATIK ISLEMLERLE KURTULMAK MÜMKÜN

Ilerleyen yasla birlikte el üzerinde olusan lekeler özellikle kadinlari fazlasiyla rahatsiz edebilmektedir. El üzerindeki lekeler uygulanan kimyasal peeling ve lazer uygulamalarini içeren kombin tedaviler ile giderilebilmektedir. Bazi durumlarda tek seans lazer uygulamasi ile de sonuç elde edilebilmektedir. Lazer tedavisinden sonra leke içinde küçük kanamalar olusmakta; ancak yaklasik 10 gün içinde bu son bulmaktadir. Küçük kanamalar kaybolurken el üzerindeki lekeler de kaybolmaktadir. Eger yok olmazsa kimyasal peeling uygulamalari ile tedaviye destek saglanabilmektedir.

YARA IZLERINIZ MODERN UYGULAMALARLA SILINEBILIR

Herhangi bir nedenle olusmus olan yara izleri fraksiyonel abrumyak lazer ile tedavi edilebilmektedir. Bu konuda yara izinin derinligi ve tipi oldukça önemlidir. Yaranin tipi ve derinligi, uygulanacak olan tedavi seans sayisini da belirlemektedir. Yüzeysel bir yara 1-2 seansla düzelebilirken daha derin bir yara daha fazla seans gerektirebilir. Ciltte olusan yaranin tipine göre lekeler yüzde 90-95 oraninda giderilebilmektedir.

GENITAL BÖLGE KOYULASMALARI GIDERILEBILIYOR

Genital bölgedeki renk koyulasmalari bazen kisi için ciddi sorunlar olusturabilmektedir. Fraksiyonel lazer uygulamalari bu probleme karsi basarili sonuçlar saglamaktadir. Ortalama olarak ayda 2-3 seansla devam eden klasik fraksiyonel lazer uygulamalari ile istenilen sonuçlar alinabilmektedir. Bu konuda koyulugun miktari ve derinligi çok önemlidir. Buna bagli olarak kisiye özel tedavi programi olan cerrahi lazer islemi uygulanabilmektedir.

AKNE ILTIHAPLARI VE IZLERI YOK EDILIYOR

Birçok kisi için büyük bir problem olan akneler eger iltihapli durumdaysa lazer uygulamasi ile bu iltihap ortadan kaldirilabilmektedir. Yine akne izlerinde de özel lazer uygulamalari yapilabilmektedir. Bu tedavi yöntemi seans seans uygulanmaktadir. Genelde medikal tedavi ile lazerli akne tedavisini kombine uygulanmaktadir. Lazerle akne tedavisi ergenlik çagindaki bir kisiye de rahatlikla uygulanabilmektedir. Herhangi bir yan etkisi yoktur.