Eğitim
Giriş Tarihi : 11-04-2012 10:32   Güncelleme : 11-04-2012 10:32

Sigaranin zararlarini bir kez daha ispatladi

Malatya'da açilan "Bu Benim Eserim" Sergisi'nde, Malatya’nin Darende ilçesi Birgül Ilkögretim Okulu ögrencilerinin, “Sigara dumaninin yumurta kabuguna verdigi zararlarin incelenmesi” konulu projesi dikkat çekiyor

Sigaranin zararlarini bir kez daha ispatladi

Malatya'da açilan "Bu Benim Eserim" Sergisi'nde, Malatya’nin Darende ilçesi Birgül Ilkögretim Okulu ögrencilerinin, “Sigara dumaninin yumurta kabuguna verdigi zararlarin incelenmesi” konulu projesi dikkat çekiyor.

Birgül Ilkögretim Okulu ögrencilerinin, “Sigara dumaninin yumurta kabuguna verdigi zararlarin incelenmesi” konulu projesi, Türkiye Bilimsel Arastirma Kurumu (TÜBITAK) ile Milli Egitim Bakanligi is birliginde ilkögretim okulu ögrencileri arasinda “Bu Benim Eserim” adiyla düzenlenen proje yarismasinda ilk 90 arasina girerek Malatya Remark Otel’de 10-11 Nisan tarihlerinde düzenlenen sergiye katilmaya hak kazandi.

Proje hakkinda bilgi veren Yunus Demirtas isimli ögrenci, “Sokaklarda gezerken veya bir yere giderken bazi insanlarin dislerindeki sararmalari görünce insan düsünmeden edemiyor. Bu uygun olmayan görüntüden yola çikarak bir proje hazirladik. Projemizde yumurtalardan yararlandik. Çünkü yumurtalar disimizin yapisina en çok benzer. Her gün düzenli olarak sigara dumanini yumurtaya verip sonra firçaladik. Sigara dumani verdigimiz yumurta kabugunda önce sararma, sonra kararmalarin meydana geldigini gördük” ifadelerini kullandi.

Demirtas, “Yaptigimiz bu proje ile bir kez daha görüldü ki, sigara dumanlari disimizi sarartip karartiyor” dedi.