Malatya
Giriş Tarihi : 26-03-2021 19:09   Güncelleme : 26-03-2021 19:09

Şiddetli Rüzgar Çatıları Uçurdu

Hekimhan ilçesinde şiddetli fırtına nedeniyle çok sayıda ev kullanılmaz hale gelirken, ceviz ağaçları bile köklerinden söküldü.

Şiddetli Rüzgar Çatıları Uçurdu

Malatya'nın Hekimhan ilçesinde dün yaşanan olayda şiddetli fırtına nedeniyle Aşağı Saz Mahallesi’nde 13 evde, Yukarı Saz mahallesinde ise 7 evde ağır hasar oluştu. Her iki mahallede 30-40 yıllık ceviz ağaçları bile fırtına nedeniyle köklerinden sökülürken olayda can kaybı yaşanmadı.  Hekimhan Kaymakamlığı, Hekimhan Belediyesi ve Jandarma ekipleri hasar tespitlerini yaparken evleri hasar gören vatandaşlara gerekli destek veriliyor.

Bugün ise Hekihan Belediye Başkanı Turan Karadağ ve CHP İl Başkanı Enver Kiraz bölgede incelemede bulunurken Karadağ yaptığı açıklamada: "CHP İl Başkanımız Enver Kiraz ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Geçtiğimiz gün Aşağı sazlıca ve Yukarı saz mahallelerimizde çıkan fırtına ve hortumun verdiği zararı yerinde inceledik.  Vatandaşlarımıza çok çok geçmiş, Belediye olarak her daim yanlarında olduğumuzu ifade ettik." dedi. >> HABER MERKEZİ