Malatya
Giriş Tarihi : 19-03-2018 16:07   Güncelleme : 19-03-2018 16:07

“Servis Yönetmeligi Gözden Geçirilmeli”

CHP Genel Baskan Yardimcisi Agbaba tekrar baskanliga seçilen Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odasi Baskani Ince’ ye hayirli olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette Ince, yapilan siki uygulama ve denetimlerin esnafi huzursuz ettigini dile getirip servis yönetmeligindeki maddelerin de gözden geçirilmesini istedi. Agbaba ise “Kimin ne sorunu varsa kimin ne derdi varsa onlari meclise getirmekten büyük bir mutluluk duyarim ve çözülmesinde de elimden geleni yaparim.” dedi

“Servis Yönetmeligi Gözden Geçirilmeli”

>>Hanife Sari

Yapilan oda seçimlerinde tekrar baskanliga seçilen Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odasi Baskani Mesut Ince’ ye CHP Genel Baskan Yardimcisi ve Malatya Milletvekili Veli Agbaba hayirli olsun ziyaretinde bulundu. Burada Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odasi Baskani Mesut Ince yapilan ziyaret dolayisiyla: “Bugün Cumhuriyet Halk Partisi Genel Baskan Yardimcimiz ve Malatya Milletvekilimizin Minibüsçüler Odasini ziyaret Odamizi ziyaret etmesi esnafimiz adina gurur verici bir sey. Sahsim ve Yönetim Kurulum adina tesekkür ediyorum. Servisçi ve soför esnaflarimizin son zamanlarda büyük sikintilari oldugunu her zaman dile getirdik ve tekrar bu ziyaret vesilesiyle bu sorunlari dile getirmek istiyorum. Özellikle servisçi esnaflarimizin üzerinde son zamanlarda yapilan siki uygulama ve denetimler esnafimizi huzursuz etmektedir. Özellikle 4 bakanligimizin toplanarak çikardigi servis yönetmeligindeki çogu maddelere her zaman itiraz ettigimiz gibi yine itiraz etmek istiyoruz. Bunun meclis gündemine alinip yönetmelikte degisiklikler yapilmasini talep ediyoruz. Uçaklar da dahi olmayan sensorun istenmesi birçok degisiklige gidilmesi esnaf odalarinin ve servisçi esnaflarinin görüsü alinmadan çikarilan yönetmelige tekrar itiraz ediyoruz. Bu noktada önümüzdeki 2018-2019 egitim ve ögretim yilinda çalismamizin daha verimli olmasi için yönetmeligin bir kez daha gözden geçirilmesini istiyoruz. Özellikle devletimizin Afrin’e yaptigi operasyonu cani gönülden destekliyoruz ve Mehmetçigimizin basariyla Afrin’i teslim almasini ve Türk bayragini oraya dikmesi bizler için onur ve gurur verici bir durumdur. Askerlerimize buradan sükranlarimi sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

“YENILIK YAPILACAKSA OLAY PAYDASLARIYLA KONUSULMALI”

CHP Genel Baskan Yardimcisi ve Malatya Milletvekili Veli Agbaba ise burada: “ Öncelikle burada hep beraber olmaktan büyük bir mutluluk duydugumu belirtmek istiyorum. Güçlü bir oda yapimiz var bütün meslek odalarimizin hepsi basarili kendilerini kutluyorum.  Yeni seçimler yapildi hepsine basarilar diliyoruz.  Size de basarilara diliyorum sizde yeni seçim yaptiniz, yönetici arkadaslarimiza basarilar diliyoruz. Tabi Türkiye’nin meselesi çok birçok mesele var sizin de belirttiginiz gibi kendi mesleginizle ilgili sorunlariniz var. Bizim temel olarak bu konulara yaklasimiz su mutlaka bir degisiklik yapilacaksa yenilik yapilacaksa olay paydaslariyla konusularak yapilmasi lazim. Eger olayi paydaslariyla muhataplariyla konusmadan yapilirsa birkaç yil sonra birçok eksiklik görülüyor ve bunlar degistirilmek zorunda kalinir.  Tabi sizin de mesleginiz çok gündemde, maalesef bazen olumsuz yönleriyle gündeme geliyor, belki sizin içinizde de olmamasi gereken üyeleriniz sayesinde gündeme geliyor. Son dönmemde çocuklar, çocuk ölümleri, çocuklarin unutulmasi kamuoyunun gündemine gelmekte, burada ailenin de ihmali var, belki servisteki arkadaslarimizin da ihmali var bununla ilgili tedbir alinmali, bunlar çözülmeli. Ancak bunlar yapilirken de söyledigimiz gibi meslek sahipleriyle görüsülerek bunlar yapilmali çünkü isin içerisinde eksiklikleri de fazlaliklari da gören sizsiziniz. Sonuçta oda olarak siz mesleginizi yüceltmek istersiniz, meslegi yüceltmek sizin göreviniz ebetteki sorunlari çözmekte sizin göreviniz. Meslekte bazen eksiklikler olabilir onu da gidermek sizin göreviniz” diye konustu.

“EKSIKLIKLER OLABILIR BUNU BÜTÜN MENSUPLARA YANSITMAK DOGRU DEGIL”

Milletvekili Agbaba daha sonra: “Burada söyle bir sey yayilmasi dogru degil sanki minibüsçü, servisçi arkadaslar bunu kasten yapiyormus gibi bir havanin verilmesini dogru bulmadigimizi söylemek istiyorum. Nasil ki her meslekte zaman zaman eksiklikler olabilir sizin de mesleginizde oluyor, bunu bütün mensuplara yansitmak dogru degil, bunu yanlis buldugumuzu söylemek istiyoruz. Ögrencilerimiz, çocuklarimiz oldugu sürece servislerde olacak. Eskiden böyle bir ihtiyaç yoktu çünkü her yer yürüme mesafesindeydi, tasimali egitim çesitli degisikliklerle beraber bu meslek devam edecek büyüyerek devam edecek. Tabi bazen sizin de fedakârliklar göstermeniz gerekecek. Sizin de çocuklarimizi daha saglikli kosullarda tasimak için belki sizin de fedakârlik yapmaniz gerekecek ama temel prensip mutlaka bu konular yapilirken herkesin görüsünün alinmasi gerektigini düsünüyoruz” seklinde konustu.    

“AFRIN’DEKI OLANLAR SIYASI MESELENIN ÖTESINDE”

Çanakkale Zaferi ile ilgili konusup Afrin’ de ki durumu da degerlendiren Agbaba: “Tabi bu gün 19 Mart dün 18 Mart’ti. Öncelikle belki bizim tarihimizin en önemli dönüm noktasi olan Çanakkale Zaferini de kutlamak istiyoruz.  Çanakkale Zaferi belki dünyada esi benzeri olmayan bir olay tam çökmüs bir devletin nasil yedi düvele meydan okudugu nasil emperyalizme meydan okudugunu yoklukla ayaklarinda ayakkabi olmadan yemeden içmeden dünyanin en kuvvetli ordularina nasil baskaldirdigini bütün dünya gördü. Bizim en önemli kilometre taslarin basinda gelmektedir.  Çanakkale Zaferi bizim tarihimizde en önemli zaferlerden birisidir. Bunun hiç bir seye mukayese edilmesi dogru degildir. O, bütün bu ülkede yasayan herkesin ortak degeridir. Tabi zaman zaman unutturulmak isteniyor o zaferin kazanilmasinda ülkemizin kurucusu yüce Mutafa Kemal Atatürk’ ünde büyük rolünü gözden kaçirmamak gerektigini ifade etmek istiyoruz. Özellikle geçtigimiz zaman zaman ayrismalarin bu noktada olmamasi gerekiyor bizim hepimizin sagci solcu hepimizin ortak bir paydasi var bu paydalarinda bozulmamasi gerekiyor, bunlardan biriside Çanakkale Destanidir, Zaferidir.  O büyük büyük devletlerinin yüz binlerce insaniyla Çanakkale’ye saldirmasi fakir, yoksul Anadolu çocuklarinin onlara karsi meydan okumasini da unutmamiz gerekiyor. Afrin dün basariyla teslim alindi sunu söyleyelim askerlerimizin sehit olmamasi kazasiz belasiz girmesi herkesi memnun etti bizleri de memnun etti. Buradaki Afrin’deki olanlar siyasi meselinin ötesinde oldugunu hepimizin görmesi bilmesi gerekiyor. Türk silahli kuvvetleri oradaki Mehmetçik herkesin Mehmetçigi, hepimizin askeri, sehit hepimizin sehidi, hepimizin gazisi buradan belirtmek istiyorum” sözlerine yer verdi.   

“KIMIN NE SORUNU NE DERDI VARSA ONLARI MECLISE GETIRMEKTEN BÜYÜK BIR MUTLULUK DUYARIM”

Son olarak Agbaba sunlari kaydetti: “Malatya’ da son dönemde artan trafik problemleri var onlar da sizi etkiliyor çesitli sikintilar da sizi etkiliyor ben her zaman oldugu gibi görevimizi yapamaya çalisiyorum. Bir Malatyali milletvekili olarak düsüncelerimi söylemeye çalisiyorum. Yani oyu alsam da almasam da herkesin sesini mecliste duyurmaya çalisiyorum. Onu da basariyla yaptigimi söyleyebilirim.  Bundan sonrada böyle olacak.  Kimin ne sorunu varsa kimin ne derdi varsa onlari meclise getirmekten büyük bir mutluluk duyarim sorunlarin çözülmesinde de elimden geleni yaparim. Sadece muhalefet olmak konusmakla olmuyor bazen bir lafi çok kere tekrar ederek sorunlar çözülebiliyor bunu da yapmaya devam edecegimi söylemek isterim. Tekrar ben tüm arkadaslarimiza hayirli olsun diyorum. Bundan sonrada sizlerle iletisim içerisinde kentin sorunlariyla ilgili beraber çalismaktan mutluluk duyuyoruz. Tabi odalar siyasete girmemeli ama sorunlariniz olursa bu sorunlari dile getirmelisiniz bazen belki siz söylemeyebilirsiniz bu noktada bizim söylememiz gerek bunun görevimiz oldugunu belirtmek istiyorum.”